0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Komisji Statutowej OPZZ

Porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla Pracowników Poczty Polskiej S.A. podpisane!

4 grudnia bieżącego roku Związek Zawodowy Pracowników Poczty podpisał „Porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla Pracowników Poczty Polskiej S.A. objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy”. Wyrównanie podwyższonych wynagrodzeń zasadniczych dla uprawnionych Pracowników od 1 października br. nastąpi w grudniu 2017.

przeczytaj

Referendum strajkowe w ZEC Katowice

Po fiasku mediacji prowadzonej w ramach sporu zbiorowego w ZEC-u, o podwyżkę wynagrodzeń, 7 grudnia odbędzie się referendum w sprawie akcji strajkowej. - W toku wielomiesięcznych negocjacji wykorzystaliśmy wszelkie znane nam i dostępne prawem sposoby na uzyskanie od pracodawcy podwyżek na poziomie, który mógłby pozwolić nam zakończyć ten spór porozumieniem – informują pracowników Związek Zawodowy Górników w Polsce i NSZZ Solidarność. W wyniku tych działań pracodawca kilkakrotnie zwiększał kwotę proponowanej podwyżki, jednak jej ostateczny poziom, jaki przedstawił nam na zakończenie mediacji, zamyka się kwotą 64,60 zł. brutto na miesiąc. Według naszych informacji poziom ten w żaden sposób Was nie satysfakcjonuje.

przeczytaj

Perypetii z dodatkową nagrodą dla pracowników PKN Orlen ciąg dalszy

Związki zawodowe w PKN Orlen otrzymały oficjalną odpowiedź z wyjaśnieniem, dlaczego zarząd spółki nie widzi uzasadnienia dla wypłacenia pracownikom dodatkowej nagrody jednorazowej w tym roku . Strona społeczna zastanawia się właśnie nad kolejnymi krokami.

przeczytaj

Górnictwo: Zatrudnienie spada, wynagrodzenia rosną

Główny Urząd Statystyczny z okazji Dnia Górnika opublikował infografikę dotyczącą m.in. zatrudnienia i zarobków w górnictwie. Zarobki z w górnictwie - wbrew negatywnym doniesieniom, które często słyszy się o branży - z roku na rok idą w górę. I tak w 2007 r. średnie wynagrodzenie w górnictwie i wydobyciu wynosiło 4,9 tys. zł brutto, a w zeszłym roku było to już 6,8 tys. zł brutto. W 2009 r. w sektorze górniczym pracowało 183 tys. osób. W roku ubiegłym było to już 138 tys.

przeczytaj

Senat: wyższe składki ZUS później o rok

Przedstawiciele organizacji pracodawców i związków zawodowych mieli w poniedziałek kolejną okazję do starcia z rządem w sprawie podwyżki kwoty składek płaconych przez przedsiębiorców od wynagrodzeń osób z najwyższymi pensjami. Przypomnijmy, że w myśl uchwalonego już przez Sejm projektu zniknąć ma limit, powyżej którego najlepiej wynagradzane osoby nie muszą płacić składek. Ostatecznie senatorowie przegłosowali poprawkę, by nowe przepisy weszły w życie o rok później, czyli od 1 stycznia 2019 r.

przeczytaj