0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Odszedł od nas

R o m u a l d W o j t k o w i a k

Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy".

Rodzinie i Przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.


Przewodniczący OPZZ Jan Guz,
kierownictwo, organizacje członkowskie i pracownicy konfederacji.

Protest pracowników Inspekcji Transportu Drogowego - wnikliwe przeglądy

Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczynają tygodniowy protest. Przewodniczący Związku Zawodowego ITD Hubert Jóźwik wyjaśnia, że będzie to protest włoski, polegający na bardzo wnikliwym dokonywaniu przeglądów.

przeczytaj

Rada Nadzorcza ZUS podejmuje oczekiwaną decyzję

Pogarszające się warunki pracy i płacy w Zakładzie spowodowały radykalizację nastrojów w załodze. W ankiecie przeprowadzonej przez ZZP ZUS, blisko 90 % respondentów wyraziło gotowość udziału w akcji protestacyjnej (np. strajk „włoski"). Kierując się odpowiedzialnością wobec klientów Zakładu, kierownictwo związku traktowało taki rozwój sytuacji jako ostateczność, kontynuując negocjacje na różnych szczeblach.

przeczytaj

Nowe przepisy usprawnią działanie ratowników górniczych

- Rozporządzenie na nowo definiuje niektóre procedury związane z działaniem ratowników czy organizacją akcji ratowniczych. Chodzi o to, by procedury były proste i przejrzyste, przy jednoczesnym wzmocnieniu bezpieczeństwa pracy ratowników i prowadzenia akcji - ocenia prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego (CSRG) SA w Bytomiu, były prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr inż. Piotr Buchwald.

przeczytaj

Kopalnie do zamknięcia bo zabraknie górników?

- Górnictwo może się skurczyć nie z powodów ekonomicznych, lecz demograficznych, kiedy zabraknie górników – powiedział Paweł Smoleń, członek zarządu ds. przemysłu i energetyki w Erbud. - Atrakcyjność finansowa zawodu górnika w porównaniu z innymi branżami nie jest tak duża, jak w przeszłości. To może być bariera utrzymania obecnego poziomu wydobycia - twierdzi Janusz Steinhoff.

przeczytaj

Ratują życie. Niestety, coraz częściej własne

Na każdym dyżurze słyszą groźby, wyzwiska, zaczepki słowne i pretensje. „Co wy mu robicie? Zostawcie go. Nic mu nie jest”. Albo: „Róbcie coś. Za co wam płacimy darmozjady?” Ale to najmniejszy problem . Gorsza jest napaść fizyczna, do której dochodzi coraz częściej. Nie da się pracować w stanie zagrożenia i ciągłym strachu o własne życie i zdrowie. Chroni ich tylko jeden przepis. W dodatku mało precyzyjny.

przeczytaj

Samozatrudnieni zyskają prawo do zasiłku dla bezrobotnych już za 4,9 zł miesięcznie

Od przyszłego roku mikrofirmy płacące mały ZUS będą mogły korzystać ze specjalnej ochrony przed utratą zatrudnienia. Za dziesięć razy mniej niż wynosi obecnie najniższa składka na Fundusz Pracy (ustalana od minimalnego wynagrodzenia), zyskają prawo do zasiłku dla bezrobotnych. – Pracodawcy będą wypychać ich na samozatrudnienie. Teraz wiele osób broniło się przed założeniem firmy, argumentując to tym, że jeśli skorzystają z preferencyjnej stawki na ZUS, to nie będą mieć prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Teraz ten argument zniknie – podkreśla Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ.

przeczytaj

Pracownicy Narodowego Starego Teatru w Krakowie zdezorientowani. Chcą spotkania z ministrem

Pracownicy Starego Teatru - jak mówił Radosław Krzyżowski przewodniczący związku zawodowego tej instytucji - są zdezorientowani rekomendacją komisji konkursowej, powołanej przez MKiDN w celu wyboru nowego dyrektora. Aktorzy Starego Teatru poinformowali, że zespół wysłał do wicepremiera Glińskiego pismo z prośbą o spotkanie przed podjęciem decyzji o podpisaniu nominacji na dyrektora wskazanego przez komisję konkursową. - Jesteśmy otwarci na dialog, wierzymy, że dialog jest możliwy - zaznacza zespół Starego Teatru.

przeczytaj