0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wystąpienie ZZ Pracowników Poczty do Ministra Infrastruktury

Związek Zawodowy Pracowników Poczty wystąpił do Ministra Infrastruktury, Andrzeja Adamczyka z wnioskiem o zmianę Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 23 października 2007 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.

przeczytaj

Londyn: „Ręce precz od National Health Service”

Partia Konserwatywna rządząca w Wielkiej Brytanii chce ograniczyć finansowanie służby zdrowia. 250 tysięcy mieszkańców Londynu wzięło udział w demonstracji przeciwko cięciom w budżecie NHS. Od wielu tygodni angielskie szpitale apelują aby na oddziały ratunkowe zgłaszać się tylko w poważnych przypadkach, ponieważ nie są w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów. Brakuje wolnych łóżek, odwoływane są wizyty u specjalistów i operacje – aż 55 tysięcy.

przeczytaj

Opinie i analizy

List ZNP do MEN dot. oceny pracy nauczyciela

- Procedura oceny pracy – tylko w części określona na poziomie ustawy – wymaga szczegółowego rozwinięcia. Dotyczy to zwłaszcza etapu odwoławczego, w ramach którego należy precyzyjnie określić role (kompetencje) poszczególnych podmiotów biorących w nim udział, tak żeby postępowanie odwoławcze nie utraciło waloru profesjonalnej oceny na rzecz „plebiscytu” dla członków komisji. Ponadto warto doprecyzować, co może być podstawą decyzji o przekazaniu oceny do ponownego ustalenia.

przeczytaj

W mediach

Związkowcy żądają podwyżek zarobków dla górników z kopalni Bełchatów

Związki zawodowe z KWB Bełchatów domagają się podwyżek dla załogi i zwiększenia dodatku za pracę odkrywce. W kopalni systematycznie zmniejszane jest zatrudnienie. Pięć organizacji związkowych działających w zakładzie: Solidarność, Kadra, Konto, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego oraz Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, wystąpiło z pismem do dyrektora kopalni, w którym wystosowali żądania płacowe.

przeczytaj

Pracownicy opolskiego zoo domagają się podwyżek

Dwa spotkania nie przyniosły jak dotąd żadnych rozstrzygnięć. Pracownicy opolskiego ogrodu zoologicznego od ponad trzech tygodni są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Żądają podwyżki płacy zasadniczej o 700 złotych brutto.

przeczytaj

Czy zakaz handlu w niedzielę odbije się na turystach z Rosji i Skandynawii?

Dwie najbardziej widoczne grupy turystów w Gdańsku to Rosjanie, goście z krajów skandynawskich i Finowie. Rosjanie z pobliskiego obwodu kaliningradzkiego to klasyczni turyści zakupowi. Dawny sukces "małego ruchu granicznego" (nie obowiązywały wtedy wizy) i wciąż liczna obecność kaliningradczyków w Gdańsku – wszystko to opiera się przede wszystkim na różnicy cen i oferty towarów. Z Kaliningradu cały czas organizowane są chociażby tzw. shopping tury, czyli wyjazdy autobusem na zakupy do Trójmiasta.

przeczytaj

ZUS wypłaca coraz mniej rent

ZUS z roku na rok przyznaje coraz mniej nowych rent. Oto przykład: w 2004 roku 60,5 tys. osób rocznie przechodziło na rentę z tytułu niezdolności do pracy, teraz – o 15 tysięcy mniej. – Teraz o wiele trudniej dostać takie świadczenie, bo orzecznictwo jest o wiele bardziej restrykcyjne – mówi Wiesława Taranowska wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj