0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Spotkania Rad Branż OPZZ

5 września odbyło się pierwsze z cyklu spotkań rad branż OPZZ, które odbędą się przed najbliższym posiedzeniem Rady OPZZ, 28 września br. Wczoraj obradowała Rada Branży OPZZ „Handel, Usługi, Kultura i Sztuka".

przeczytaj

Startuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy

9 sierpnia 2016 r. premier Beata Szydło podpisała rozporządzenie Rady Ministrów o powołaniu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 września br. Zadaniem Komisji będzie opracowanie projektów ustaw: Kodeks pracy oraz Kodeks zbiorowego prawa pracy. Wzorcowe projekty już są.
Opracowała je poprzednia Komisja Kodyfikacyjna działająca w latach 2002 – 2006.

przeczytaj

Rząd PiS mimo obietnic wyborczych nie zrobił nic dla poprawy bezpieczeństwa na kolei

Leszek Miętek w rozmowie o lekceważeniu kwestii bezpieczeństwa na kolei.

zobacz

Pracownicy medyczni zapowiadają demonstrację. "Polakom należy się leczenie na poziomie europejskim"

Zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia oraz poprawy warunków pracy domagają się pracownicy ochrony zdrowia przed manifestacją zaplanowaną na 24 września. Zapowiedzieli też przygotowanie obywatelskiego projektu ustawy o warunkach zatrudnienia w ochronie zdrowia.

przeczytaj

Reforma edukacji. PO chce wotum nieufności dla minister Zalewskiej, ekspert komentuje

Przeciwnicy reformy edukacji PiS największego problemu upatrują w likwidacji gimnazjów, która nie tylko znacznie zmieni system edukowania, ale może także uderzyć w nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego obliczył, że konsekwencją tej zmiany będzie zwolnienie ok. 37 tys. nauczycieli. - W tej kwestii jestem rozdarty. Z jednej strony gimnazja wyrównywały szanse edukacyjne dzieci z mniejszych miejscowości. Oczywiście, nie wszystkich. Ale można powiedzieć, że w tym względzie placówki te spełniały swoją rolę. Z drugiej jednak strony możemy wrócić myślami do wyników badania edukacyjnej wartości dodanej gimnazjów krakowskich - opowiada ekspert ds. edukacji.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedzielę obejmie także sklepy internetowe

Ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów mają dotyczyć nie tylko tradycyjnych marketów, ale także sprzedających na odległość – wynika z projektu, który złożył w Sejmie NSZZ „Solidarność”. Pierwsze zapowiedzi wywołały konsternację wśród ekspertów.

przeczytaj

ZMIANY W WALORYZACJI EMERYTUR I RENT

Pod koniec maja trzy centrale związkowe: Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" oraz OPZZ wydały wspólne stanowisko, w którym domagały się, aby na waloryzację przeznaczyć nie 20 proc., ale 50 proc. realnego wzrostu płac. Rząd się nie zgodził. Premier Beatę Szydło poparły organizacje pracodawców, które przekonywały, że nie można zwiększać deficytu funduszu emerytalnego. ZUS-owi co roku brakuje 30-40 mld zł na wypłatę emerytur, które musi brać z budżetu państwa.

przeczytaj