0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Prezydium OPZZ

12 września w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Na wstępie przewodniczący Jan Guz poinformował o działaniach kierownictwa i Biura OPZZ od ostatniego posiedzenia Prezydium (5 lipca) do 8 września br.

przeczytaj

Płaca minimalna idzie w górę. Związkowcy twierdzą, że wzrost jest za niski

Przyszłoroczne minimalne wynagrodzenie dla pracowników będzie wynosiło 2100 zł miesięcznie. Związkowcy uważają, że podwyżka jest zdecydowanie za niska. - OPZZ nie akceptuje decyzji rządu. Przyjęta podwyżka jest za niska - nominalnie wyniesie ona 5 proc., ale realnie 2,6 proc., czyli mniej niż planowany poziom wzrostu produktywności pracy, który ma wynieść 3,4 proc. - wskazuje Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

OPZZ w sprawie działań na rzecz branży stalowej

Przewodniczący OPZZ wystąpił do wicepremiera Morawieckiego w sprawie unijnej polityki mającej wpływ na krajową branżę stalową i zwrócił uwagę na potrzebę adekwatnego dla potrzeb branży stanowiska władz krajowych.

przeczytaj

Porty Lotnicze czeka zmiana sposobu zarządzania?

- Na czwartkowym (14 września) posiedzeniu Komitetu Stałego RM planowane jest przyjęcie stanowiska rządu ws. poselskiego projektu ustawy o przedsiębiorstwie państwowym "Porty Lotnicze" - poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Dotychczasowe organy zarządzania czyli naczelny dyrektor, zebrania delegatów i rada pracownicza - zostaną zastąpione prezesem PPL oraz radą nadzorczą. Projekt popiera PiS. - W PPL działa kilka organizacji związkowych i ich stanowisko - co do tego projektu - jest zróżnicowane. Nie można powiedzieć, że wszystkie związki zawodowe są jemu przeciwne. Jest część związków, która ten projekt popiera - powiedział wiceminister.

przeczytaj

Kowalczyk: rząd przyjmie Konstytucję Biznesu, uzgodnienia potrwają jeszcze 2-3 miesiące

- Konstytucja Biznesu na pewno będzie przyjęta, pytanie czy w pierwotnej formie; uzgodnienie ostatecznej wersji zajmie góra 2-3 miesiące, potem powinno to już być przyjęte przez rząd - mówi szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pytany, czy któreś z istotnych rozwiązań Konstytucji, np. krytykowany przez związkowców rzecznik przedsiębiorców, mogą zniknąć, Henryk Kowalczyk odpowiedział: "Nie".

przeczytaj

Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni. Powinny pracować krócej!

Luka płacowa, czyli różnica pomiędzy zarobkami mężczyzn i kobiet, to niestety nadal zjawisko powszechne. Także w Polsce, gdzie panie za taką samą pracę na tym samym stanowisku dostają przeciętnie o kilkanaście procent mniej niż panowie. Może powinny w zamian krócej pracować?

przeczytaj

Duńscy pracownicy ubezpieczają się przed bezrobociem

W siedzibie OPZZ odbyło to spotkanie z prezesami funduszy ubezpieczeniowych od bezrobocia działających przy duńskich związkach zawodowych. Tematem spotkania była sytuacja na rynku pracy w Polsce z punktu widzenia OPZZ. Informacji na ten temat udzielił Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ. Goście z Danii mówili o roli związków zawodowych w zabezpieczeniu pracowników przed następstwami utraty pracy. Gospodarzem spotkania i moderatorem dyskusji był Piotr Ostrowski, dyrektor wydziału międzynarodowego OPZZ.

przeczytaj