0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Trzy osoby poszkodowane w wypadku w elektrowni w Koninie

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w konińskiej elektrowni Pątnów – poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski.

Przeczytaj

Śmiertelny wypadek kopalni Wujek ruch Śląsk

W dniu 19 sierpnia ok. godz. 4.30 w szybie 1. (zachodnim na głębokości 932m) w kopalni Wujek ruch Śląsk pracownik oddziału szybowego (brygady remontowo-szybowej) w czasie prowadzenia prac szybowych w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach wpadł do szybu.

PrzeczytajJarosław Zagórowski: dużym problemem górnictwa jest brak elastyczności

Brak elastyczności w dostosowaniu się do zmieniającej się sytuacji to jeden z większych problemów górnictwa. Pozostaje pytanie, czy część kopalń nie powinna być już stopniowo wygaszana w latach poprzednich, ale tych trudnych decyzji nie podejmowano dla zachowania świętego spokoju społecznego? – mówi Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, obecnie prezes Huty Bankowej.

Przeczytaj

Górnictwo: ucieczką spod topora stopniowa likwidacja kopalń?

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej chce, by kopalnia Krupiński trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń do końca stycznia 2017 roku. Do SRK ma też przejść Jas-Mos. W Polskiej Grupie Górniczej dano szansę kopalni Sośnica. Do końca stycznia 2017 musi ona jednak uzyskać dodatni wynik finansowy. Jeżeli nie, to na koniec 2017 roku też przejdzie do SRK.

Przeczytaj

Czekają na wypłaty

Pracownicy upadłej sieci supermarketów MarcPol czekają na zaległe wypłaty. Firma formalnie upadła, ale na jej miejsce powstały nowe podmioty, które nie poczuwają się do odpowiedzialności za byłych pracowników.

Przeczytaj

Morawiecki: likwidacja szarej strefy to nie tylko kary i kontrole

Likwidacja szarej strefy to nie tylko kary i kontrole, ale przede wszystkim gra polegająca na wzajemnym zaufaniu. Państwo powinno tworzyć jak najlepsze warunki dla przedsiębiorców, a przedsiębiorcy powinni wziąć odpowiedzialność obywatelską za państwo - mówi Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów i Minister Rozwoju w słowie wstępnym do raportu "Przeciwdziałanie szarej strefie w Polsce" opublikowanego przez Global Compact Network Poland.

Przeczytaj

Kosztowna likwidacja gimnazjów

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła pod koniec czerwca, że gimnazja zostaną zlikwidowane i że potrwa to trzy lata. Samorządowcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice ciągle jeszcze nie znają szczegółów reformy, tymczasem na horyzoncie pojawiły się następne problemy.

Przecztaj

Amazon zapowiada kolejne inwestycje. Co z zarzutami związków zawodowych?

- Amazon Polska poinformował w poniedziałek o podniesieniu pensji pracownikom działających w naszym kraju centrów logistycznych. Koncern podał, że do tej pory zatrudnił w Polsce ponad 5,5 tys. osób, zainwestował ok. 3 mld zł i planuje kontynuację inwestycji. Przedstawiciel koncernu odniósł się też do zarzutów stawianych Amazon przez związki zawodowe.

Przeczytaj

Stawka minimalna 13 zł trudna do obejścia: Postanowienia umowne w kontraktach bezcelowe

Firmy będą musiały płacić co najmniej 13 zł za godzinę zlecenia. Potrącanie kar umownych lub opłat za użytkowanie sprzętu może być bezcelowe.

Przeczytaj

Umowy i warunki bhp: 4 rzeczy, jakie skontroluje inspektor PIP w firmie

Inspektor pracy podczas kontroli w firmie sprawdzi między innymi poprawność umów zawartych z pracownikami i warunki BHP w miejscu pracy.

Przeczytaj