0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

Minister Tchórzewski: Nowa PGG będzie potrzebowała 3 mld zł

Trwają rozmowy zarządów Katowickiego Holdingu Węglowego, Polskiej Grupy Górniczej ze stroną społeczną. - Pracujemy nad zapisami porozumienia, które pozwoli na połączenie spółek. Sporo już ustaliliśmy w ogólnych ramach, jednak jeszcze wiele kwestii zostało do uzgodnienia - rozpoczął minister Tchórzewski. Zapytany o które konkretnie sprawy toczą się największe spory, odpowiedział: O wszystkie.

przeczytaj

Reforma edukacji: Nauczyciele walczą o szkoły karciane

ZNP chce wykorzystać prace nad siatką szkół do przywrócenia w gminach placówek samorządowych. – Skoro prawo i sądy nakazują, aby na terenie gminy uczeń miał dostęp do szkoły, której organem prowadzącym jest samorząd, to trzeba to respektować. Przy okazji reformy zmiana sieci szkół jest idealną okazją, aby te gminy, które nie przestrzegają tych przepisów, naprawiły swój błąd – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

przeczytaj

Kolejne rozmowy ws. podwyżek w Tesco dopiero w marcu

Przedstawiciele pracodawcy poinformowali związek, że wcześniejszy termin jest niemożliwy ze względu na wcześniej zaplanowane spotkania. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 lutego. Podczas pierwszej tury rozmów zespoły negocjacyjne opracowywały zasady na jakich będą prowadzić prace w celu osiągnięcia ewentualnego porozumienia.

przeczytaj

PE ratyfikował umowę o wolnym handlu UE-Kanada

Za ratyfikacją opowiedziało się 408 z prawie 700 europosłów, którzy wzięli udział w głosowaniu. - Stajemy na rozstaju dróg. Możemy pójść w jedną, albo w drugą stronę. Z jednej strony protekcjonizm, prowincjonalizm, ograniczenia i mury. Czy naprawdę tego chcemy? Nie. Druga opcja to otwartość, objęcie przywództwa na świecie, efektywne podejmowanie decyzji, wzrost dobrobytu dla naszych obywateli - mówił prowadzący sprawę CETA w PE łotewski europoseł Artis Pabriks.

przeczytaj

Zatrudnianie cudzoziemców potrzebne jak nigdy?

W 2015 roku zatrudnianie cudzoziemców stało się niezwykle popularne, ale to miniony rok przyniósł prawdziwe rekordy - jeszcze nigdy w naszym kraju nie pracowało aż tylu obywateli państw trzecich. Dobitnym dowodem na to, że zatrudnianie cudzoziemców zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników są statystyki prowadzone przez powiatowe urzędy pracy i urzędy wojewódzkie. Wynika z nich, że miniony rok zaowocował aż 1,3 mln oświadczeń, na podstawie których obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy mogli przez pewien czas pracować na terenie Polski bez konieczności uzyskiwania zezwolenia na pracę.

przeczytaj