0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W sobotę, 19 listopada 2016,

Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacja członkowska OPZZ, zaprasza na

Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty

z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców.

Manifestacja odbędzie się w godzinach 12.00 - 14.00 na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Kierownictwo Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych apeluje do członków konfederacji o wsparcie naszych kolegów z ZNP.

D z i s i a j:

Biały Dunajec: posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego w Polsce

Ocena roku rządu Beaty Szydło

Oświadczenie kierownictwa Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z dnia 16 listopada 2016 r. w sprawie oceny roku rządu Beaty Szydło.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego przegłosowane. Od 2018 r. popracujemy krócej

Sejm uchwalił ustawę obniżającą wiek emerytalny do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Rozwiązanie wejdzie w życie 1 października 2017 r.

przeczytaj

Krótsza praca, ale niższe emerytury [WIDEO]

Obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat niezależnie od płci i jest podnoszony stopniowo. Kobiety osiągnęłyby go w 2040 r., a mężczyźni w 2020. Prezydent i PiS twierdzą, że powrót do starego wieku emerytalnego był wypełnieniem ich obietnic z kampanii wyborczej i jest zgodny z tym, czego chce większość Polaków. Opozycja, a zwłaszcza eksperci, ostrzegają, że takie rozwiązanie niechybnie doprowadzi do żebraczych emerytur, szczególnie dla kobiet, i katastrofy finansowej państwa.

przeczytaj

Czy obawiasz się, że po obniżeniu wieku emerytalnego nie dostaniesz emerytury? Wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

- Na obniżenie wieku emerytalnego nie wystarczy pieniędzy - powiedziała w programie "Tak czy Nie" Paulina Hennig-Kloska. Posłanka Nowoczesnej tłumaczyła, że budżet państwa tego nie wytrzyma i rząd będzie chciał przesunąć reformę emerytalną o kilka miesięcy. Z kolei przewodniczący OPZZ Jan Guz powiedział, że system emerytalny jest chory i trzeba go całkowicie zmienić.

przeczytaj

Górnicze związki zawodowe: Razem silniejsi!

W Ustroniu spotkali się przedstawiciele związków zawodowych górnictwa węgla kamiennego Branży OPZZ "Górnictwo Przemysł Chemiczny i Energetyka". Zebrani dyskutowali o formach działalności związkowej w obliczu zmian zachodzących w przemyśle paliwowo – energetycznym ze szczególnym uwzględnieniem górnictwa.

przeczytaj

Bydgoszcz: Seminarium programowe OPZZ

16 listopada w Bydgoszczy odbyło się seminarium programowe OPZZ „Godna praca, płaca i emerytura". Członkowie rady OPZZ województwa kujawsko- pomorskiego i przedstawiciele Krajowego Związku Zawodowego Ciepłowników wraz z przewodniczącym OPZZ Janem Guzem dyskutowali o nowych wyzwaniach pracowniczych i związkowych.

przeczytaj

Dwa lata bez zmian w PUZP

16 listopada 2016 r. upłynął rok pod kierownictwem nowej władzy, zwanej „dobrą zmianą", w Ministerstwie Obrony Narodowej. Z perspektywy pracowników resortu obrony narodowej dotychczas nie widać tej dobrej zmiany.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy o bezpieczeństwie pracy na kolei

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP w dniu 14 listopada 2016r. zdominowała dyskusja wokół tematu dotyczącego bezpieczeństwa pracy na kolei oraz oceny przestrzeganie przepisów o czasie pracy maszynistów. Gościem zaproszonym z ramienia OPZZ na posiedzenie Rady był przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych i Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz przewodniczący branży ,,Transport" OPZZ Leszek Miętek.

przeczytaj

Krajowa Administracja Skarbowa ruszy dwa miesiące później, niż pierwotnie zakładano

Przepisy o Krajowej Administracji Skarbowej zaczną obowiązywać 1 marca 2017 r., a nie 1 stycznia. Ze służb skarbowych zostanie zdjęta odpowiedzialność za ochronę lotnisk - takie poprawki Senatu do ustawy o KAS oraz ustawy wprowadzającej zaakceptował w środę Sejm.

przeczytaj

Jak zmniejszyć lukę płacową między kobietami a mężczyznami?

Zwiększenie świadomości i wiedzy społeczeństwa jest kluczem w dążeniu do likwidacji luki płacowej między kobietami a mężczyznami – wynika z międzynarodowych badań, prowadzonych m.in. przez śląskich naukowców. Sytuacja w Polsce nie jest jednak zła – dodają badacze.

przeczytaj

Emocje na spotkaniu dyrekcji Opery Bałtyckiej z załogą. "Niski poziom zaufania"

Od kilku tygodni w Operze Bałtyckiej trwa konflikt między związkami zawodowymi a nowym dyrektorem Warcisławem Kuncem. W ub. tygodniu związki zawodowe wystąpiły do marszałka województwa Mieczysława Struka o odwołanie dyrektora Kunca, który funkcję tę pełni zaledwie od września. Przeprowadzono również referendum, w którym większość pracowników opowiedziała się za podjęciem akcji strajkowej. W związku z napiętą sytuacją w środę odbyło się w Operze spotkanie z udziałem marszałka Struka, dyrekcji oraz pracowników i przedstawicieli związków zawodowych.

przeczytaj