0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kwartalnik „Dialog”, miesięcznikiem

Jak informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, z dniem 1 lutego bieżącego roku, dotychczasowy kwartalnik „Dialog” zostaje przekształcony w miesięcznik pod tytułem „Dialog społeczny – w centrum i w regionach”. Właścicielem pisma pozostaje ministerstwo.

przeczytaj

Przepisy o minimalnej płacy godzinowej są łamane

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, w 2017 r. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła 19,5 tys. kontroli odnośnie wypłacania minimalnej płacy godzinowej.Nieprawidłowości ujawniono w 27% sprawdzanych podmiotów. Najczęściej ujawniane nieprawidłowości dotyczyły braku umownego określenia sposobu potwierdzania liczby takich godzin, ich ewidencji oraz nieprzechowywania dokumentów potwierdzających czas wykonywania usług.

przeczytaj

Malaga: Młodzi pracownicy w związkach zawodowych

24 stycznia bieżącego roku w Maladze odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt.“IMPROVED PARTICIPATION OF YOUNG WORKERS IN DECISION – MAKING IN UNDERTAKINGS”, który realizowany jest przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz organizacje związkowe z Hiszpanii, Litwy, Łotwy i Rumunii.W trakcie realizacji projektu delegacje ze wszystkich krajów wymieniały się swoimi doświadczeniami w zakresie organizowania młodych pracowników, działań związków skierowanych do młodego pokolenia oraz zaangażowania w działalność związków zawodowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Rozmowy z Anną Zalewską o podwyżkach

24 stycznia odbyło się posiedzenie Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty z udziałem minister edukacji Anny Zalewskiej oraz przedstawicieli oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych. Żądania dwóch – współdziałających ze sobą w kwestii wzrostu wynagrodzeń – związków przedstawili wiceprezes ZG ZNP Krzysztof Baszczyński oraz Sławomir Wittkowicz z FZZ.

przeczytaj

W mediach

ONET RANO: Jan Guz

Jan Guz był gościem Iwony Kutyny w programie "Onet Rano.", gdzie wypowiadał się między innymi na temat zakazu handlu w niedziele. - Ta sprawa jest bardzo trudna. Uważam, że będzie wiele wyłomów, gdzie ten handel będzie funkcjonował - powiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. - Inicjatorzy ustaw też nie są zadowoleni. Nawet "Solidarność" ogłosiła, że odcinają się od tego projektu. Wszyscy są niezadowoleni, ale decyzję już podjęto, a pan prezydent pewnie postawi kropkę nad i - dodał gość Iwony Kutyny.

zobacz

Możesz zyskać 100 zł do emerytury! Jak to zrobić?

W tym roku osobom, które osiągnęły już wiek emerytalny, wyjątkowo opłaca się popracować kilka miesięcy dłużej. Tak zamierza zrobić wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska. - Chociaż będę mogła przejść na emeryturę już w maju tego roku, złożę wniosek emerytalny dopiero w lipcu - zapowiada. Dlaczego to się opłaca? Bo ZUS wyliczy nam w tym roku emeryturę według wyjątkowo korzystnych zasad.

przeczytaj

Ryanair po raz pierwszy w historii uznał związek zawodowy pilotów

Ryanair oficjalnie zgodził się uznać brytyjski związek zawodowy pilotów BALPA - donosi Reuters. Stało się tak po raz pierwszy w 32-letniej historii taniego irlandzkiego przewoźnika. Związek został teraz dopuszczony do prowadzenia negocjacji dotyczących wynagrodzeń i urlopów pilotów.

przeczytaj