0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Harmonogram działań Związku Nauczycielstwa Polskiego

Przedstawiamy harmonogram działań Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko projektowanej zmianie ustroju szkolnego przyjęty przez Prezydium ZG ZNP 22 sierpnia br.

przeczytaj

Szykują się szkolne rewolucje [WIDEO]


Jutro uczniowie wracają do szkół, ale to będzie ostatni taki spokojny rok. Potem gimnazja zamienią się w... podstawówki albo licea Szczegóły dotyczące zmian w edukacji mają być znane w połowie września i w październiku. Na razie wiadomo jedynie, że trzyletnie gimnazja, wprowadzone 16 lat temu przez rząd AWS-UW, mają zostać zlikwidowane, a w ich miejsce powstanie 8-klasowa szkoła podstawowa. Nauka w szkole ponadgimnazjalnej zostanie wydłużona o rok.

przeczytaj

W kopalniach górnicza złość, ale ministrowie gaszą bojowe nastroje

Ważące się losy Ruchu Śląsk w Rudzie Śląskiej , a w sobotę wiec poparcia dla kopalni Makoszowy. Czy czeka nas w tym roku górnicza jesień? Protest to ostateczność - powtarzają górnicze związki zawodowe. Ale jednocześnie przyznają, że restrukturyzacja nie idzie w kierunku, w którym by tego oczekiwali.

przeczytaj

Job sharing: W razie kryzysu firmy chcą dzielić etat na dwóch pracowników

Jeśli firma ma przejściowe kłopoty finansowe, ale nie chce nikogo zwalniać, bo liczy na poprawę swojej sytuacji, powinna mieć możliwość zastosowania job sharingu, czyli okresowego dzielenia jednego stanowiska pracy na dwie osoby. Taką propozycję zmian zawierają „Rekomendacje na rzecz poprawy warunków funkcjonowania rynku pracy w Polsce”, które przygotowała Konfederacja Lewiatan. - Oceniamy tę propozycję krytycznie. Oznacza ona bowiem, że firmy chcą przerzucać na pracowników już nie tylko ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale także organizację pracy – uważa Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

30-godzinny tydzień pracy, podwyżki pensji. Zwrot w polityce Amazona?

Amazon eksperymentuje z krótszym czasem pracy. Wybrane zespoły techniczne będą pracować przez 30 godzin tygodniowo za proporcjonalnie mniejsze wynagrodzenie - donosi portal Quartz. Tymczasem w Polsce koncern broni się przed zarzutami związkowców i ogłasza podwyżkę pensji pracowników.

przeczytaj

Sejmik kontra rząd. Wojna o Radę Dialogu Społecznego

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja sejmiku wojewódzkiego upłynęła pod znakiem gorącej dyskusji dotyczącej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która wedle rządowych planów zostanie przeniesiona z urzędu marszałkowskiego w gestię wojewody. Małopolscy radni są temu przeciwni. W tej sprawie przyjęli rezolucję.

przeczytaj

Europa 2020 i Region Morza Bałtyckiego

30-31.08.br. w siedzibie OPZZ w Warszawie odbywa się międzynarodowa konferencja w ramach projektu „Europa 2020 i Region Morza Bałtyckiego" finansowanego przez Komisję Europejską.

przeczytaj

Spotkanie Młodych Metalowców

Zarząd, realizując deklaracje programową IX Zjazdu Federacji Związków Zawodowych Metalowców, organizuje w dniach 22 – 23 września 2016 w Warszawie (w siedzibie Federacji) spotkanie Młodych Metalowców.

przeczytaj