0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j :

- posiedzenie Prezydium OPZZ

- posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach

Posłowie PiS przeciw emeryturze stażowej

Na wczorajszym (12.09.) posiedzeniu podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zakładającego przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, posłowie przyjęli poprawkę zakładającą, że niższy wiek emerytalny zostanie wprowadzony nie wcześniej niż 1 października 2017 r.

przeczytaj

Inicjatywa ZNP w Sejmie

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Pensje nauczycieli z budżetu" odbędzie się we wtorek, 13 września o godz. 17.30. Pod projektem tej ustawy zebraliśmy wiosną ponad 340 tysięcy podpisów. Polecamy transmisję internetową – obrady Sejmu można oglądać na bieżąco TUTAJ: iTV Sejm.

przeczytaj

Władze Poznania alarmują: za reformę oświaty zapłacą mieszkańcy. PiS: za wcześnie na wyliczenia

Tylko w tym roku reforma oświaty będzie kosztowała poznaniaków ponad 13 milionów złotych, a to dopiero początek - podkreślają władze miasta. Jak dodają, takich kosztów nie uwzględniono w budżecie uchwalonym kilka miesięcy przed wprowadzeniem zmian. - Musimy te środki zdjąć z jakiejś innej dziedziny, być może z dróg, być może z zieleni - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

przeczytaj

Posiedzenie zespołu problemowego RDS ds. usług publicznych

W pierwszej części obrad omówiono sytuację pracowników pedagogicznych zatrudnionych w domach dziecka i pogotowiach opiekuńczych po wejściu w życie ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W drugiej części spotkania dyskutowano o podjęciu prac prowadzących do podpisania Ponadzakładowego Układu Zbiorowego dla Państwowych Instytucji Kultury, których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

przeczytaj

Polskie związki zawodowe chcą unijnej płacy minimalnej dla pracowników delegowanych

„Popieramy niemieckie prawo dotyczące płacy minimalnej. Żądamy, aby odnosiło się ono również do polskich przedsiębiorców działających w Niemczech w sektorze transportu – bez względu na to, czy wykonują operację ponadgraniczną, w tranzycie czy kabotażową” – to główne tezy wspólnego listu polskich i niemieckich central związkowych kierowanych do Violetty Bulc, komisarza europejskiego ds. transportu. List zostanie podpisany podczas wrześniowego polsko-niemieckiego forum związkowego, które odbędzie się w Gdańsku.​

przeczytaj

Caracale nie dla polskiej armii? MON może ogłosić nowy przetarg na śmigłowce

Przez półtora roku rząd nie dopiął umowy na zakup 50 śmigłowców Caracal z francuską firmą Airbus. Wszystko rozbija się o kwestie związane z offsetem, ale i wcześniej minister obrony Antoni Macierewicz sugerował, że przetarg był źle przeprowadzony. Leonardo Helicopters, które jest właścicielem PZL Świdnik, liczy na unieważnienie przetargu.

przeczytaj

Zwolnienia w PWPW. Odchodzą eksperci od e-dokumentów

– Nie jest tak, że PWPW wszystkich zwalnia. Spora część to dobrowolne odejścia. Szczególnie informatycy i programiści. Na rynku eksperci o ich kompetencjach są mocno poszukiwani, więc wolą zrezygnować, niż dalej pracować w napiętej atmosferze – mówi nam jedna z byłych pracownic Wytwórni. Co to znaczy „napięta atmosfera”? – Zarzuty o mobbing wysuwane wobec zwalnianych menedżerów, nagłe zwolnienia niemal całych działów, jak choćby prawnego – dodaje ekspracownica PWPW. – Ta firma zawsze była dla polityków łakomym kąskiem i zachodziły w niej przeróżne zmiany na kierowniczych stanowiskach, ale nigdy nie sięgano po poligrafów i informatyków odpowiedzialnych za naprawdę merytoryczną pracę – dodaje inny pracownik pionu technicznego, który z Wytwórnią rozstał się przed kilkoma tygodniami.

przeczytaj