0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego m.in. o zmianach w systemie ochrony zdrowia

Sekretarz RDS Grzegorz Baczewski zwrócił uwagę, że na najbliższym posiedzeniu rada będzie pracować w nowej formule, zaproponowanej przez przewodniczącą Henrykę Bochniarz. - Ma ona polegać na tym, że partnerzy społeczni wypracowali swoje rekomendacje reform ochrony zdrowia i chcieliby przedstawić te rekomendacje ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi - generalnie stronie rządowej - i przyjąć wspólną uchwałę ws. tych działań - wyjaśniał.

przeczytaj

OPZZ do Prezesa TVP

- Oczekujemy, że reprezentacji naszej centrali, w tym eksperci i doradcy będą częściej zapraszani do programów telewizji publicznej gdzie będą mieli możliwość przedstawienia poglądów i stanowisk OPZZ.

przeczytaj

Interwencja ZNP ws. listu kuratorów i sporu zbiorowego

- Pismo kuratorów oświaty z „Informacją ws. prób wszczęcia sporu zbiorowego…”, ZNP uznaje za próbę utrudniania wszczęcia sporu zbiorowego prowadzonego zgodnie z prawem, czego zabrania ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

przeczytaj

Średnia krajowa skoczyła do 4635 zł. Zarobki w Polsce najwyższe w historii

Wynik na poziomie 4635 zł to nowy rekord. Jeszcze 2 lata temu średnia była poniżej 4 tys. zł. Po raz pierwszy barierę 3 tys. przekroczyła w 2006 roku. Oczywiście też na koniec roku. Czemu akurat w grudniu statystyki są tak dobre? Na ten miesiąc przypadają m.in. wypłaty premii.

przeczytaj

PGG: mniejsza strata. I główna myśl - czy powiedzie się połączenie z KHW?

Strata Polskiej Grupy Górniczej na koniec 2016 roku ma wynieść ok. 300 mln zł. Będzie wiec niższa od przewidywanej w biznesplanie - na poziomie ok. 370 mln zł. Teraz główne wyzwanie to udane przeprowadzenie połączenia PGG z KHW. Takie, które nie zachwieje następczynią Kompanii.

przeczytaj

Górnictwo: Sośnica zostanie w strukturach PGG?

Wszystko wskazuje na to, że kopalnia Sośnica, która pięć miesięcy temu otrzymała szansę na drugie życie, nie zostanie przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W sierpniu ub.r. zarząd Polskiej Grupy Górniczej, mając na względzie osiągnięcie rentowności spółki, rozważał przekazanie zakładu do SRK.

przeczytaj

Emerytury mundurowych

Zmiana ma polegać na radykalnym obniżeniu emerytur funkcjonariuszy służb i policjantów, którzy choć jeden dzień przepracowali w Służbie Bezpieczeństwa, instytucji podlegającej komunistycznemu MSW lub specsłużbach MON.

przeczytaj

Dezubekizacja w Służbie Więziennej. Funkcjonariusze tracą pracę

W Służbie Więziennej, trzeciej co do wielkości formacji mundurowej, trwa operacja zwalniania funkcjonariuszy, którzy pracę rozpoczęli przed 1989 rokiem . - Podczas ostatniej odprawy dyrektorzy okręgowi zostali poproszeni o dokonanie stosownej analizy dotyczącej funkcjonariuszy legitymujących się 30-letnim stażem służby w Służbie Więziennej, oraz mających osiągnąć ten staż w niedługim czasie i rozważenia podjęcia odpowiednich decyzji - twierdzi Wioletta Olszewska z pionu prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości.

przeczytaj

Taksówkarze domagają się równego traktowania przewoźników

- Liczymy, że rząd szybko zajmie się sprawą nielegalnych przewoźników - mówił Tadeusz Tomaszewski, reprezentujący związki zawodowe transportowców, wręczając petycję wiceministrowi w siedzibie resortu infrastruktury i budownictwa. Dodał, że taksówkarze nie mają nic przeciw innym przewoźnikom, ale pod warunkiem, że dotyczą ich te same warunki pracy, co ponad 100 tys. taksówkarzy w całej Polsce.

przeczytaj

Ryszard Zbrzyzny: Uwaga – pozory mylą

Lokalny patriota, wrażliwy na ludzką krzywdę, ciężko pracujący dla dobra całego kraju oraz naszego regionu. Prawdomówny, szczery i zaangażowany społecznik – taki wizerunek stara się zaprezentować w mediach poseł PiS Krzysztof Kubów. Najmłodszy parlamentarzysta z Zagłębia Miedziowego.

przeczytaj

Od integracji społecznej do udziału w pracy – doświadczenia związków zawodowych w pracy z migrantami

Przedstawiciele europejskich związków zawodowych spotkali się w Warszawie w ramach projektu „Od integracji społecznej do udziału w pracy". Spotkanie prowadził wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski oraz przedstawiciel zespołu OPZZ ds. Funduszy Europejskich.

przeczytaj