0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa, Sejm RP: Manifestacja Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Samochodowego

Z kopalni przed Sejm. Górnicy pikietowali w Warszawie

Pod 200 związkowców i pracowników kopalni przyjechało do stolicy. Przed gmachem Sejmu górnicy pikietowali między godz. 15.00, a 17.00. Były transparenty, gwizdki i syreny. Nie zabrakło też Orkiestry Dętej PAK KWB „Konin”. Manifestujący domagali się od rządzących decyzji w sprawie odkrywki Ościsłowo. - Nadzieja umiera ostatnia – mówił przed wyjazdem z Konina Jacek Slanina.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Głównej ZZM

W warszawskiej siedzibie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce odbyło się spotkanie Rady Głównej z Tadeuszem Rysiem – Przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

przeczytaj

Posiedzenie Prezydium WRDS w Opolu

8 listopada br. odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu, której pracami kieruje Przewodniczący Rady OPZZ województwa opolskiego Sebastian Koćwin.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu problemowego ds. prawa pracy RDS

W trakcie wystąpień partnerów społecznych, reprezentujący OPZZ Andrzej Radzikowski stwierdził, iż OPZZ od dawna opowiada się za tworzeniem pracownikom warunków do lepszego godzenia życia rodzinnego i zawodowego, w tym za ograniczeniem pracy w niedzielę. Przyjęte rozwiązania w tym zakresie nie mogą jednak nadmiernie różnicować pracowników.

przeczytaj

Pracownicy powinni mieć wybór

Rząd, pod naciskiem związków zawodowych, zaproponował w październiku br. nowelizację ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, która ograniczyła prawo pracowników do współdecydowania o sposobie zarządzania mieniem Skarbu Państwa. Przekazany do konsultacji społecznych projekt ustawy nie realizuje w pełni oczekiwań OPZZ.

przeczytaj

Brak 30-krotności to brak emerytur pomostowych?

Przedsiębiorcy boją się, że likwidacja limitu składek podniesie koszty pracy. A związkowcy upatrują w niej zagrożenia dla wcześniejszych świadczeń. Kropkę nad „i” stawia Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Pracodawcy nie będą skłonni do rozmów. Zamiast tego będą szukać sposobów, jak nie płacić składek na FEP – uważa. I wróży, że w efekcie pracujący do tej pory na etatach będą zmuszani do zakładania jednoosobowych firm, które na zlecenie przedsiębiorstw będą wykonywały zadania w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

przeczytaj

Mroczna tajemnica programu "Mieszkanie plus": jeśli będziesz miał pecha, wyrzucą cię na ulicę. Minister Adamczyk problemu nie widzi

Przyjęta z pompą ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości kryje mroczną tajemnicę. Jeśli skorzystasz z programu "Mieszkanie plus", możesz zostać eksmitowany bez wyroku i zapewnienia innego lokum. Jeśli ciężko zachorujesz, stracisz pracę i zaczniesz zalegać z czynszem – z dnia na dzień zostaniesz wyrzucony z mieszkania.

przeczytaj

Umowy śmieciowe w ministerstwach są powszechne... i dobrze płatne

Ministerstwa zatrudniają pracowników na tzw. umowy śmieciowe. I robią to na szeroką skalę. Od początku kadencji obecnego rządu w ramach tego typu umów wydatkowano już 64 mln zł. Rekordzistą jest Ministerstwo Zdrowia, które podpisało 1131 umów na kwotę ponad 11 mln zł. Najmniej wydatkowało w ten sposób Ministerstwo Sportu i Turystyki – 83 550 zł (98 umów).

przeczytaj

Żywność w Polsce drożeje! Co na to wicepremier? Przekonuje, że co innego tanieje

Masło w ciągu roku zdrożało o 66 proc., jajka – o 46 proc., chleb – o 22 proc. I ceny ciągle pną się w górę. Ale jak zauważył wicepremier Morawiecki, nie jest to tak niepokojące, „bo wiele innych towarów potaniało, np. obuwie czy odzież”.

przeczytaj