0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Uroczyste posiedzenie Rady OPZZ

12 grudnia odbyła się uroczysta Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Przeczytaj

Posiedzenie Prezydium Komisji Senioralnej OPZZ
11 grudnia 2018 r. w siedzibie OPZZ odbyło się posiedzenie Prezydium Komisji Senioralnej OPZZ. Przewodniczący Komisji Jerzy Wiśniewski poinformował, żeseniorzy zmagają się z wieloma ograniczeniami, przez które nie mogą w pełni korzystać ze swoich praw, że część rządowych i samorządowych programów się sprawdza, inne nie, że brakuje spójnej polityki całego państwa na rzecz osób starszych, że wiele lokalnych praktyk warte jest wspierania i propagowania – dlatego Komisja senioralna OPZZ powinna wspierać inicjatywyna rzecz aktywnego starzenia się w dobrym zdrowiu, aby zwiększać udział seniorów w życiu społecznym oraz budować solidarność międzypokoleniową. Przeczytaj

Uroczyste posiedzenie WRDS w Opolu
11 grudnia 2018 r. na Zamku w Mosznej odbyło się uroczyste posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu. Spotkanie miało na celu podsumowanie prac WRDS pod przewodnictwem strony rządowej oraz podjęcie dyskusji nad nową strategią rozwoju Województwa Opolskiego po 2020 r. W toku dyskusji zwracano szczególnie uwagę na problemy służby zdrowia i oświaty (zwłaszcza szkolnictwa zawodowego). Przeczytaj

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Systemu Ekonomicznego OPZZ
13 grudnia 2018 roku odbyło się II Posiedzenie Komisji Gospodarki i Systemu Ekonomicznego OPZZ. W pierwszej części spotkania Komisja przyjęła wewnętrzne regulaminy pracy, zasady komunikacji i koordynacji działań. Następnie ustaliła ścieżki opiniowania dokumentów oraz terminy następnych posiedzeń. Przeczytaj.

Posiedzenie Rady OPZZ województwa dolnośląskiego 11.12.2018 r.
W dniu 11.12.2018 r. odbyło się we Wrocławiu posiedzenie Rady OPZZ województwa dolnośląskiego, w którym uczestniczyli członkowie Rady oraz zaproszony gość Pan Andrzej Oćwieja Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Przeczytaj.

Rada Powiatowa OPZZ w Wałbrzychu z prezentami w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii

Po raz kolejny przewodnicząca powiatowej Rady OPZZ w Wałbrzychu Danuta Warzycha zorganizowała akcję pomocy świątecznej dla dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu. Przeczytaj.

Opinie i analizy

OPZZ o podwyżkach cen energii
OPZZ przekazało ministrowi energii stanowisko Rady OPZZ z dnia 12 grudnia 2018 roku w sprawie społeczno-gospodarczych skutków przewidywanego od 2019 r. wzrostu cen energii, w którym zwracamy się z wnioskiem do strony rządowej o pilne podjęcie działań zapobiegających wzrostowi cen energii elektrycznej. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

W sprawie strajku w LOT zawiedli wszyscy

Są reguły, czasem twarde, ale trzeba ich przestrzegać. Nie może być tak, że jednym firmom wolno stosować samozatrudnienie zamiast umów o pracę, a tysiącom innych nie wolno, bo państwo na nich to wymusi - mówi Monika Gładoch. Przeczytaj.

Wolą płacić, niż skorzystać z preferencji. Przedsiębiorcy boją się ulgi na start

Co druga osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą decyduje się na skorzystanie z preferencji w składkach do ZUS. Pozostali wolą je płacić i mieć gwarancję wypłaty świadczeń. Przeczytaj.

W Katowicach odbyła się konferencja PRE_COP24
W Katowicach odbyła się dziś konferencja PRE-COP 24. Wydarzenie wpisało się w trwający szczyt klimatyczny. Wzięli w niej udział naukowcy, działacze ekologiczni oraz przedsiębiorcy, którzy działają na rzecz czystego środowiska. Obecni byli też związkowcy z całego świata. Przeczytaj.

Płaca Minimalna 2019. Najniższa krajowa BRUTTO I NETTO NOWE STAWKI Co się zmieni? Jaka stawka KALKULATOR WYNAGRODZEŃ

Płaca Minimalna w 2019 roku. Ile wyniesie najniższa krajowa w 2019 roku i co się zmieni od 1 stycznia. Sprawdzamy jaka będzie płaca minimalna w 2019 i o ile wzrośnie w 2019 roku. Płaca minimalna w przyszłym roku wzrośnie jednak trzeba wiedzieć o ile. Wysokość wynagrodzenia jest podawana w dzienniku urzędowym do 15 września. Wiemy już prawdopodobnie ile wyniesie wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku. Podajemy wynagrodzenie minimalne brutto oraz netto. 13.12.2018 Przeczytaj.

Waloryzacja Emerytur 2019. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął nowe zasady waloryzacji w 2019 roku. Musi jednak uchwalić je parlament. Nie mniej niż 70 zł podwyżki - na tyle w marcu mogą liczyć emeryci i renciści, choć nie wszyscy. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie zasad waloryzacji emerytur i rent w 2019 roku. Przeczytaj.

Protest nauczycieli się rozszerza. Od 17 do 21 grudnia nieczynne będą też przedszkola
Już w poniedziałek 17 grudnia nauczyciele i wychowawcy przedszkolni na masową skalę przechodzić będą na zwolnienia lekarskie. Będzie to sporym problemem dla rodziców młodszych dzieci, którym trzeba będzie zapewnić opiekę. Przeczytaj

Słupscy nauczyciele-seniorzy z ZNP spotkali się przy wigilijnym stole
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 50 osób. Zebrani wymienili się świątecznymi życzeniami przy opłatku, ale także wysłuchali życzeń od Gabrieli Bereżeckiej, prezes słupskiego oddziału ZNP, która podkreślała duży wkład seniorów w działalność związkową i dziękowała im za podtrzymywanie nauczycielskiej wspólnoty. Przeczytaj

Węgry wprowadzają „ustawę niewolniczą”

Węgierski parlament przegłosował w środę zmiany w kodeksie pracy, które zwiększą liczbę możliwych nadgodzin do ośmiu tygodniowo i pozwolą pracodawcom na rozliczenie ich w ciągu… trzech lat. Krytycy mówią, że to „ustawa niewolnicza”, a premier Viktor Orban, że „służy interesom pracowników” Przeczytaj