0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Starachowice: Negocjacje płacowe w MAN Bus

Wojciech Petrus, przewodniczący ZZ "Metalowcy" MAN Bus Sp. z o.o. w Starachowicach, poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie polityki płacowej w zakładzie na lata 2018 i 2019.

przeczytaj

Jak MEN manipuluje informując o podwyżkach

W czasie świąt „Wiadomości” w materiale o podwyżkach pokazały średnie wynagrodzenia nauczycieli, powołując się na MEN. To właśnie minister edukacji Anna Zalewska – informując o podpisaniu rozporządzenia ws. minimalnych pensji – podała na stronie internetowej resortu średnie płace. Ministerstwo celowo wprowadza opinię publiczną w błąd.

przeczytaj

Norwegia: Czy dojdzie do największego strajku od 2000 roku?

4 kwietnia rozpoczynają się negocjacje pomiędzy Norweskimi Związkami Zawodowymi (LO) i Konfederacją Związków Zawodowych (YS) a Konfederacją Norweskich Przedsiębiorców (NHO) w sprawie nowego porozumienia o wysokości wynagrodzeń i warunków pracy. Strony zerwały negocjacje pod koniec marca br. Nie osiągnięto porozumienia m.in. w sprawie umowy możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.

przeczytaj

Opinie i analizy

Stanowisko OPZZ w sprawie Europejskiego Urzędu ds. Pracy

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) z zadowoleniem przyjmuje propozycję Komisji Europejskiej dotyczące Rozporządzenia ustanawiającego Europejski Urząd ds. Pracy (zwanego dalej „Urzędem”). Naszym zdaniem Urząd jest koniecznym organem, który powinien wzmocnić kontrolę i koordynację warunków zatrudnienia pomiędzy państwami członkowskimi. Jego ustanowienie jest o tyle ważne, że to w większości polscy obywatele jako pracownicy delegowani lub jako pracownicy mobilni będą przedmiotem działań Urzędu.

przeczytaj

W mediach

Jak rozwiązać spór w PLL LOT? Ekspert: Rozmawiać i podzielić się zyskiem

- Partnerska rozmowa zarządu i związków zawodowych oraz podzielenie się z pracownikami zyskiem za 2017 rok to sposób na rozwiązanie sporu w PLL LOT - mówi prof. Robert Rządca z Katedry Strategii w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania i strategii, doświadczonym negocjatorem i mediatorem.

przeczytaj

Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

- Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając inflację - 1,45 proc. To znacznie niższa dynamika, niż notują wynagrodzenia w całej gospodarce
- podkreśla Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

przeczytaj

Fala strajków przeciwko reformom Macrona

We Francji, w poniedziałek wieczorem strajk rozpoczęli kolejarze, którzy protestują przeciwko reformom zapowiadanym przez prezydenta kraju Emmanuela Macrona. Biorą w nim udział cztery główne związki zawodowe, co zdaniem wielu może nawet doprowadzić do paraliżu kraju. Związki zawodowe zapowiadają strajk systematyczny, co oznacza, że będzie trwał dwa dni w tygodniu i będzie powtarzany co tydzień. Taki stan ma zaś trwać co najmniej do czerwca. Tymczasem rząd Edouarda Philippe'a zapowiada że nie zamierza zrezygnować z tej reformy i liczy na niezadowolenie społeczne które mogłoby być spowodowane strajkami.

przeczytaj