0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

FZZ Metalowcy: Wybory 2018

W tym roku nie tylko delegaci OPZZ w dniach 24-25 maja 2018 będą podejmować decyzję o wyborze nowych władz w trakcie IX Kongresie OPZZ, ale również liczne Zakładowe Organizacje Związkowe zrzeszone w Federacji Metalowców i Hutników wybierają swoje organa statutowe.

przeczytaj

Warszawa: Konferencja z okazji stulecia PIP

W auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się konferencja poświęcona obchodom 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy i 100-lecia niepodległości Państwa Polskiego. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób, w tym przedstawicieli marszałka województwa mazowieckiego, wojewody mazowieckiego i innych przedstawicieli mazowieckich władz samorządowych, rady rynku pracy, reprezentatywnych związków zawodowych, największych organizacji pracodawców, członków urzędów pracy, straży granicznej, inspektoratu drogowego oraz naukowców współpracujących z Inspekcją.

przeczytaj

MEN pozwala na pracę za darmo!

Ministerstwo edukacji, likwidując tzw. godziny karciane, wprowadziło rozwiązania, które pozwalają samorządom i dyrektorom zmuszać nauczycieli do pracy w ramach wolontariatu oraz tzw. godzin statutowych – za darmo!

przeczytaj

Opinie i analizy

Dyżur w domu. Co się należy pracownikowi?

Pracownikowi, za dyżur pełniony w dniu wolnym od prac, w domu, przysługuje czas wolny w wymiarze odpowiadającym długości dyżuru. Pracodawca może zobowiązać zatrudnionego do pełnienia dyżuru, czyli do pozostawania w dyspozycji pracodawcy poza normalnymi godzinami pracy, w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę. Pracownik nie może go odmówić.

przeczytaj

W mediach

Londyn: Metro stanie na dwa dni

Nad Londynem znowu zawisło widmo chaosu komunikacyjnego. Maszyniści, którzy pracują na linii Jubilee, zapowiedzieli dwa dni strajków. Do protestów miałoby dojść 6 i 14 czerwca. Są one konsekwencją nieudanych prób porozumienia pomiędzy związkami i władzami London Underground.

przeczytaj