0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

DANE STATYSTYCZNE POKAZUJĄ SPADEK BEZROBOCIA

Bezrobocie w Polsce spada – dowiadujemy się z komunikatu opublikowanego na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W stosunku do danych z końca maja br. bezrobocie w czerwcu spadło do 5,9%, a liczba bezrobotnych spadła poniżej miliona.

przeczytaj

Sebastian Koćwin - zakaz handlu nie pomaga małym sklepom

Sebastian Koćwin, przewodniczący opolskiej Rady Wojewódzkiej OPZZ o skutkach zakazu handlu w niedzielę, próbach jego obchodzenia oraz konsekwencjach łamania przepisów. Zdaniem przewodniczącego z poważniejszą oceną skutków nowego prawa trzeba wstrzymać się jeszcze ok. pół roku.

zobacz

Polska nie może być rezerwuarem taniej siły roboczej

W dniach 4 i 5 lipca 2018 w Montepulciano (Włochy) odbyła się sesja letniej szkoły liderów organizacji członkowskich Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ). Z punktu widzenia polskich pracowników bardzo ważne były kwestie dotyczące europejskiego semestru, polityki płacowej, emigracji oraz dumpingu społecznego, dialogu społecznego i ochrony demokracji w Europie.

przeczytaj

Opinie i analizy

Nie ma porozumienia w sprawie Założeń projektu budżetu na 2019 rok

5 lipca br., Zespół problemowy ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego, po odbyciu dyskusji, uznał, że wypracowanie wspólnego stanowiska strony pracowników i strony pracodawców RDS w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2019 nie jest możliwe z uwagi na zasadnicze różnice w ocenie wskaźników makroekonomicznych oraz oczekiwań odnośnie do kształtowania się polityki państwa w zakresie wynagrodzeń.

przeczytaj

W mediach

Nie wszystko da się tak zrobić, jak chcieliby kontrolerzy

Wacław Czerkawski, przewodniczący OPZZ w województwie śląskim, sceptycznie odnosi się do raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat polityki surowcowej państwa. Podkreśla, że biorąc pod uwagę polską specyfikę, nie wszystko da się zrobić tak, jak chcieliby to kontrolerzy.

przeczytaj