0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jubileuszowe spotkanie nafciarzy i gazowników

35-tą rocznicę działalności świętowali nafciarze i gazownicy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W jubileuszowych uroczystościach, które odbyły się w dniach 29 – 30 maja w Łochowie, OPZZ reprezentowali przewodniczący Jan Guz oraz Dariusz Potyrała, przewodniczący Rady Branży OPZZ „Górnictwo i Energetyka”, szef ZZ Górników w Polsce.

przeczytaj

Kongres Belgijskiej Powszechnej Konfederacji Pracy

W Brukseli rozpoczął się Kongres Belgijskiej Powszechnej Konfederacji Pracy (FGTB-ABVV), największej centrali związkowej w Belgii. FGTB-ABVV jest strategicznym partnerem OPZZ. W listopadzie 2017 roku Przewodniczący OPZZ Jan Guz i Przewodniczący FGTB-ABVV Rudy De Leeuw podpisali w Brukseli porozumienie o współpracy i wzajemnym uznawaniu członkostwa.

przeczytaj

Opinie i analizy

Podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie Pracowniczych Planów Kapitałowych

Podczas konsultacji projektu ustawy o Pracowniczych Planach kapitałowych, zgłoszono ponad tysiąc poprawek. Kilkanaście uwag zgłosiło Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. W naszych uwagach znalazło się: brak zaufania do systemu emerytalnego, nadszarpnięte już w momencie reformy systemu emerytalnego z 1999 r., która dała możliwość obcięcia emerytur o połowę.

przeczytaj

GUS o skali ubóstwa w Polsce

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące różnych kryteriów ubóstwa w Polsce. W 2017 roku w gospodarstwach domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej poziomu minimum egzystencji) żyło 4,3% osób.

przeczytaj

WAŻNE SPRAWY - PRZEGLĄD TYGODNIA (25.05 - 1.06)

Trwa dyskusja na temat wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Zgodnie z ustawą wzrost płacy minimalnej powinien wynosić co najmniej 117 zł brutto. Naszym zdaniem podwyżka minimalnego wynagrodzenia powinna być o wiele wyższa. Od wielu lat powtarzamy, że płaca minimalna powinna wynosić co najmniej 50% średniego wynagrodzenia.

przeczytaj

W mediach

Dyrektywa o pracownikach delegowanych poszerzy szarą strefę?

Dla polskich przedsiębiorców wysyłających pracowników do krajów zachodnich nowe przepisy dotyczące delegowania pracowników będą oznaczały wyższe koszty. Inaczej nowe przepisy oceniają związkowcy z OPZZ. - Rewizja dyrektywy to pierwszy krok na drodze do zwiększenia wynagrodzenia naszych pracowników nie tylko za granicą, ale również w naszym kraju - mówi Jan GUZ, przewodniczący OPZZ.

przeczytaj