0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydent RP skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

Projekt ustawy został opracowany w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie propozycji zgłaszanych przez przedstawicieli stron reprezentowanych w Radzie Dialogu Społecznego. Został jednomyślnie zaakceptowany przez Radę Dialogu Społecznego, która podjęła uchwałę pozytywnie opiniującą projekt oraz wniosła do Prezydenta o jego dalsze procedowanie.

przeczytaj

Pismo do Premiera Morawieckiego ws. przyszłości sektora budowlanego i mieszkaniowego

W trakcie posiedzenia Rady Krajowej Związku w dniu 24 stycznia 2018 r. podjęto dyskusję na temat przyszłości sektora budowlanego i mieszkaniowego w strukturach rządu. Członkowie Rady podkreślali, jak ważna jest koordynacja polityki mieszkaniowej i budowlanej w strukturach rządu i możliwość prowadzenia dialogu partnerów społecznych z administracją rządową.

przeczytaj

Praca za darmo – wyniki ogólnopolskiego badania ZNP

W co drugiej szkole podstawowej i w większości szkół ponadgimnazjalnych zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej realizuje się niezgodnie z prawem. To znaczy zmusza się nauczycieli do pracy za darmo! W związku z nowelizacją art. 42 ustawy Karty Nauczyciela od 1 września 2017 roku nauczycielom nie wolno przydzielać zajęć, o których mowa wyżej, w ramach zadań statutowych szkoły. Zajęcia te powinny być wliczane do pensum lub realizowane w ramach godzin ponadwymiarowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Wyższe płace zamiast selektywnych zakazów

Prezydent Andrzeja Duda podpisał ustawę o handlu w niedzielę. Niestety ustawa jest nieprecyzyjna i zawiera mnóstwo wyłączeń oraz nieścisłości. Czy w sklepie z dewocjonaliami będzie można sprzedawać sery żółte, ale pod warunkiem że obrót dewocjonaliami będzie wyższy niż obrót serami? Które galerie handlowe będą mogły prowadzić działalność na dworcach kolejowych? Czy duże sklepy będą mogły funkcjonować w niedziele, gdy rozbudują swój dział cukierniczy?

przeczytaj

Zespół RDS ds. zamówień publicznych

W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog, 30 stycznia br., odbyło się posiedzenie doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS. Obrady Zespołu były poświęcone dwóm zagadnieniom: problemom pracowników kasyn w związku z przedłużającym się trwaniem przetargów na koncesje na prowadzenie tej działalności regulowanej oraz kontynuacji prac nad rekomendacjami do nowego prawa zamówień publicznych.

przeczytaj

W mediach

Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

– Mam coraz więcej skarg od osób, które nie mogą policzyć wysokości emerytury, korzystając z kalkulatora ZUS. I to zarówno tego ogólnie dostępnego na stronie internetowej, jak i tego, z którego korzystają osoby mające konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – ujawnia Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ, członek Rady Nadzorczej ZUS.

przeczytaj

ZTM Warszawa: Jesteśmy gotowi do rozmów z MZA o wyższej stawce

31 stycznia formalnie rozpoczął się spór zbiorowy w Miejskich Zakładach Autobusowych w sprawie podwyższenia wynagrodzenia dla kierowców. Zarząd spółki podkreśla, że większe podwyżki będą możliwe po podwyższeniu stawki za wozokilometr, jaką przewoźnikowi płaci ZTM. – Jesteśmy gotowi do rozmów, by spróbować stawkę za wozokilometr za 2018 r. podnieść – mówi Katarzyna Strzegowska, dyrektor pionu finansowego ZTM Warszawa.

przeczytaj