0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Głodują, czekają na premier, chcą konkretów

- Protest głodowy jest konsekwencją braku pozytywnej reakcji rządzących na wszystkie inne, wcześniejsze i bardziej łagodne formy wpływania związków zawodowych na rządzących w sprawie reformy ochrony zdrowia – w taki sposób Porozumienie Rezydentów OZZL tłumaczy powody rozpoczęcia poniedziałkowego protestu. We wtorek za pośrednictwem mediów głodujący rezydenci zaapelowali o spotkanie z premier Beatą Szydło, wicepremierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, zapowiadając możliwość przerwania protestu, jeśli przyjedzie do nich szefowa rządu.

przeczytaj

Nowelizacja Karty Nauczyciela w sejmowej podkomisji

3 października sejmowa Podkomisja nadzwyczajna przyjęła nową ustawę o finansowaniu zadań oświatowych, w tym nowelizację Karty Nauczyciela w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tak szybkie tempo procedowania oznacza, że ustawa zostanie przyjęta przed 14 października br. Związek Nauczycielstwa Polskiego w czasie prac Podkomisji zgłaszał liczne poprawki. Jedyną zmianą, którą wprowadzono do nowelizacji Karty Nauczyciela jest zmiana dotycząca wymiaru pensum dla nauczycieli specjalistów.

przeczytaj

Reforma wydłuża procesy w sprawach pracowniczych

Niezmienność składu sądu, nadmiar spraw, sztywne regulacje i brak ławników opóźniają wydanie wyroku po bezprawnym zwolnieniu z pracy. Problem zauważyli prawnicy reprezentujący klientów przed sądami pracy. – Po zmianie ustawy o ustroju sądów powszechnych sądy rejonowe i okręgowe zaczęły informować nas o zmianie terminów rozpraw zaplanowanych po 12 sierpnia – mówi warszawski prawnik specjalizujący się w prawie pracy.

przeczytaj

Pracownicze plany kapitałowe zaczną obowiązywać od 2019 roku

Według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego, pracownicze plany kapitałowe mają zacząć obowiązywać od 2019 roku. System miałby być bowiem obowiązkowy. - Wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych już ma pewien wpływ na rynek. Informacja o tym, że mają być PPK spowodowała większe zainteresowanie tematyką emerytalną. Jednak nikt nie wie, jak do końca ma to wyglądać - mówi Agnieszka Łukawska z Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Esaliens.

przeczytaj

Macron nie chce być "prezydentem bogaczy". Polacy też zapłacą za miejsca pracy dla Francuzów

Prezydent Emmanuel Macron wrócił do fabryki Whirlpool. Przekonywał, że będzie chronił francuskich robotników przed niebezpieczeństwem ze wschodu Europy. Polska jest wysoko na jego liście zagrożeń.- Miejsca pracy zawsze przenoszą się tam, gdzie koszty pracy są najniższe – dziennikarzowi portalu Politico powiedział Ludovic Creusé, pracownik i działacz związkowy z fabryki Whirlpool. – Tak jak Macron chcę, żeby robotnicy w Słowenii i Polsce zarabiali więcej. Ja to popieram.

przeczytaj