0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rząd szykuje likwidację kopalń? OPZZ zapowiada protesty

"OPZZ z zaskoczeniem i niepokojem przyjął doniesienia medialne, zgodnie z którymi rząd planuje w najbliższych miesiącach zlikwidować sześć kopalni i zwolnić z pracy kilkanaście tysięcy górników. Byłyby to rozwiązania szkodliwe i zarazem radykalnie odbiegające od deklaracji wyborczych PiS" – piszą w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Przeczytaj

„Śmieciówki” – wyzwanie dla rynku pracy

Kwestia dużej liczby umów cywilnoprawnych to problem, który dotyka rodzimy rynek pracy. O jego przyczynach i konsekwencjach w Polskim Radiu 24 rozmawiali Piotr Szumlewicz, doradca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.

Przeczytaj

Duda łaskawy dla banków. Oto pierwsza rata prezydenckiej obietnicy dla frankowiczów

Dziś ustawa o spreadach, a jeśli banki nie porozumieją się z klientami, za rok pojawi się prawo o restrukturyzacji kredytów walutowych.

Przeczytaj

Resort energii rozmawia ze związkami o przyszłości dwóch nierentownych kopalń

Przedstawiciele Ministerstwa Energii potwierdzili we wtorek, że toczą się rozmowy o przyszłości dwóch najbardziej nierentownych kopalń: Sośnica i Krupiński. Zaprzeczyli natomiast, by resort wytypował kopalnie do zamknięcia oraz by planowano likwidację większości kopalń w Rudzie Śląskiej.

Przeczytaj

W połowie 2017 r. PGG ma osiągnąć rentowność - bez zamykania kopalń

Dzięki realizacji przyjętego biznesplanu w połowie przyszłego roku Polska Grupa Górnicza (PGG) powinna osiągnąć rentowność, bez zamykania kopalń - wynika z wtorkowej informacji spółki.

Przeczytaj

Pożegnanie z kopalniami węgla kamiennego

Komisja Europejska opublikowała nowy scenariusz rozwoju energetyki. Do 2030 r. czeka nas wzrost cen energii i większa zależność od dostaw z zagranicy. Przed nami też całkowity zmierzch węgla kamiennego.

Przeczytaj

Zwolnienia grupowe w Tesco. Koniec z e-zakupami w niektórych miastach

Tesco Polska ogłosiło właśnie zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Pracę może stracić ponad 30 osób w Rzeszowie, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Dodatkowo klienci sieci tych dwóch ostatnich miast będą musieli pożegnać się z e-zakupami. To kolejne zmiany w Tesco. Wcześniej sieć zapowiedziała zamknięcie siedmiu sklepów. Związkowcy są zaniepokojeni sytuacją w firmie.

Przeczytaj