0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj posiedzenia Rad OPZZ województw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

Rozmowy o przyszłości kopalni Makoszowy

Na horyzoncie nie widać inwestora, który wyprowadziłby zakład na prostą – tak wygląda nieciekawa rzeczywistość kopalni Makoszowy w Zabrzu. Trwają rozmowy o przyszłości kopalni, a prawie 1,5 pracowników martwi się o miejsca pracy. W czwartek do stołu z przedstawicielami związków usiadł przewodniczący OPZZ Jan Guz.

przeczytaj/zobacz

Pomysł na płace w ochronie zdrowia – co dalej?

Odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, zwołane na wniosek partnerów społecznych. Podczas posiedzenia minister Konstanty Radziwiłłprzedstawił projekt ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych zawierający propozycje systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym tego sektora.

przeczytaj

Chcemy studiów pomostowych dla fizjoterapeutów!

W związku z wejściem w życie z dniem 31 maja 2016r. ustawy z dnia 25 września 2015r. o zawodzie fizjoterapeuty, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, zrzeszony w OPZZ, wystosował wniosek skierowany do Podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotra Warczyńskiego o rozpatrzenie zorganizowania studiów pomostowych dla tej grupy zawodowej.

przeczytaj

OPZZ z Rzecznikiem Praw Obywatelskich o polityce rodzinnej

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich wystosowało zaproszenie do OPZZ do udziału w spotkaniu informacyjno - konsultacyjnym na temat opracowanego przez RPO Raportu: ,,Godzenie ról rodzinnych i zawodowych. Równe traktowanie rodziców na rynku pracy". To cenna inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnym wyzwaniom związanym z szeroko rozumianą polityką rodzinną.

przeczytaj

OPZZ negatywnie o wykluczeniu z Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych to nieoczekiwana inicjatywa poselska KP PiS, wprowadzająca zmiany w składzie Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Niestety, niekorzystne dla reprezentacji strony pracowników.

przeczytaj

Polacy pracują ciężko i za małe pieniądze. Skróćmy czas pracy

Polscy pracownicy są przepracowani, przemęczeni i zestresowani, co obniża wydajność ich pracy, sprzyja wypadkom, pogarsza stosunki między nimi a pracodawcami, zaburza relacje między życiem prywatnym a zawodowym. Dłuższy czas pracy wcale nie przekłada się na wyższy poziom PKB i wydajności pracy czy wyższe płace.

przeczytaj

Polacy godzą się na niższe emerytury - sondaż

Nie chcemy pracować na stare lata! Polacy są za obniżeniem wieku emerytalnego, nawet jeśli oznaczałoby to niższe świadczenia - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster.

przeczytaj