0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Spotkanie Prezydiów Central Związkowych działających w strukturach PSP

24 listopada, w Warszawie odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność", Związku Zawodowego Strażaków Florian i NSZZ Pracowników Pożarnictwa.
Podczas spotkania omówiono aktualne problemy i zagadnienia zgłaszane związkom zawodowym, w tym pojawiające się w ostatnim okresie plany i rozwiązania wzbudzające duże zaniepokojenie i niezrozumienie wśród funkcjonariuszy i pracowników służby.

przeczytaj

Kto i ile zarobi na podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 6,6 tys. zł?

Co najmniej 3 mln osób zyska, 21 mln nie odczuje zmiany po podniesieniu kwoty wolnej do 6,6 tys. zł. Jeśli rząd chce wprowadzić zmiany od przyszłego roku, to musi przeforsować zmiany w prawie do 30 listopada, łącznie z podpisem prezydenta. Jest szansa, że zdąży.

przeczytaj

Czerkawski: rząd realizuje niektóre pomysły związkowców

- Mówi się o połączeniu KHW z PGG. Związki zawodowe już kilka lat temu postulowały stworzenie jednej, silnej firmy górniczej w Polsce – mówił Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce na konferencji Górnictwo 2016. - Teraz, jak widzimy, wychodzi na nasze, że związki miały racje. Refleksje i wnioski strony rządowej przychodzą jednak o wiele za późno. Mam nadzieje, że będziemy słuchani i poważnie traktowani, a nie postrzegani jako Ci, którzy umieją tylko jechać z kilofami do Warszawy – powiedział Czerkawski.

przeczytaj

Broniarz: Walczę o interesy nauczycieli! "Żaden związek zawodowy nie może powiedzieć, że nie reprezentuje interesów swoich członków!"

- Model edukacji pani Zalewskiej będzie powielał podziały w odniesieniu do szkół średnich. Elitarnych liceów będzie garstka, dlatego, że w roku 2019 następuje kumulacja dwóch roczników, a reszta młodzieży będzie skazana na szkoły branżowe, szkoły zawodowe. Być może jest to cel tej reformy, bo - de facto - nikt nie powiedział publicznie, co będzie jej wartością dodaną— stwierdził Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego nie dla kobiet sędziów i prokuratorów

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom resort sprawiedliwości dał zielone światło do wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet sędziów i prokuratorów do 65. roku życia. Zadeklarował jednak, że w przyszłości przedstawi projekt przepisów, które wyeliminują nierówne traktowanie tej grupy zawodowej.

przeczytaj

Urząd Zamówień Publicznych promuje społeczne zamówienia publiczne

Urząd Zamówień Publicznych zrealizował konferencję na temat społecznych zamówień publicznych, która była jedną z cyklu wydarzeń zaplanowanych na lata 2013-2016, w trakcie których Urząd planuje upowszechniać informacje dotyczące uwzględniania aspektów społecznych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

przeczytaj

USD: Prognozy: w 2017 roku dolar i euro po 5 PLN

Sytuacja techniczna na indeksie dolara wskazuje, że w perspektywie kolejnych miesięcy możliwe jest dalsze umocnienie dolara względem koszyka walut. Kurs dolara do złotego osiągnął szczyt na poziomie 4.21 PLN. W 2017 roku za dolara możemy zapłacić nawet 5.00 PLN. Złoty jest i pozostanie słaby również z uwagi na fatalne fundamenty polskiej gospodarki. Trwa wyprzedaż polskich obligacji, co wpływa na wzrost ich rentowności. Kolejne emisje obligacji będą o wiele kosztowniejsze niż te z 2016 roku. Niepewność polityczna oraz zamieszanie w sprawie podatków przyczyniły się do zmniejszenia skali inwestycji.

przeczytaj