0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Nowe emerytury. Tyle dostaniesz!

Wracają wcześniejsze emerytury! Od 1 października wiek emerytalny wynosić będzie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Rząd podkreśla, że chce dać Polakom wybór, kiedy chcą odejść z pracy. Dla wielu osób wybór będzie o tyle łatwy, że te wcześniejsze emerytury będą bardzo niskie.

Przeczytaj

Szokujące plany rządu! Nie każdy dostanie emeryturę!

Mało zarabiasz? Pracujesz dorywczo? Nie będziesz dostawać emerytury co miesiąc do końca życia – taką rewolucje w emeryturach chce wprowadzić rząd.

Przeczytaj

Marcin Zieleniecki: Delegat związkowy na próbę

- Reprezentacja załogi może mieć alternatywną formułę – albo zakładowej organizacji, albo delegata wytypowanego przez pracowników lub centralę związkową - mówi Marcin Zieleniecki.

Przeczytaj.

Górnictwo: w ruchu Borynia pracują bezpieczniej

Oddział G4b z ruchu Borynia kopalni Borynia-Zofiowka-Jastrzębie to jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów w polskim górnictwie. Liczy 138 pracowników. Ubiegły rok zakończył bez śmiertelnych lub ciężkich wypadków przy pracy, a statystyka lekkich urazów jest malejąca.

Przeczytaj

Czerkawski: mamy nadzieję, że sprawa deputatów zostanie wreszcie załatwiona

Szkoda, że to się tak przeciągnęło w czasie, ale po raz kolejny zapaliło się zielone światło. Miejmy nadzieję, że teraz na dłużej i że sprawa deputatów wreszcie zostanie załatwiona - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Przeczytaj

General Motors: Jest porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

• Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020.

• Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

• Oprócz porozumienia płacowego związki zawodowe zawarły też z dyrekcją fabryki porozumienie dotyczące wprowadzenia dodatkowych 5 minut płatnej przerwy w pracy.

Przeczytaj

Logo OPZZ na dokumentach FZZ Metalowcy

Miło jest nam poinformować, że 20 grudnia 2016r. Federacja Związków Zawodowych Metalowcy podjęła uchwałę w sprawie włączenia logo OPZZ do oficjalnych pism Federacji i ujednolicenia nagłówka i stopki we wszystkich dokumentach struktur terytorialnych i organów Federacji. Razem jesteśmy silniejsi