0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Pikiety ZNP w 16 miastach wojewódzkich

10 października pikiety ZNP w 16 województwach - informacja

W poniedziałek, 10 października br. ZNP organizuje pikiety w 16 województwach. Pikiet będzie 17 (dwie w woj. zachodniopomorskim – w Szczecinie i Koszalinie). Manifestacje odbędą się przed gmachami urzędów wojewódzkich w godzinach popołudniowych. W ten sposób Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje przeciw planowanej reformie edukacji, która spowoduje chaos i zwolnienia w oświacie.

przeczytaj

List środowiska badaczy edukacji do minister Anny Zalewskiej w sprawie planowanych reform

- My, niżej podpisani naukowcy zajmujący się badaniami edukacyjnymi, jesteśmy świadomi, że nasz system edukacji wymaga doskonalenia. Równocześnie z niepokojem zauważamy, że wprowadzane przez Panią Minister zmiany mają rewolucyjny charakter i dotyczą elementów systemu, które w świetle wyników badań naukowych nie wymagają tak drastycznych przeobrażeń.

przeczytaj

Stowarzyszenie Pedagogów Społecznie Zaangażowanych popiera protest ZNP

Stowarzyszenie Pedagogów Społecznie Zaangażowanych, skupiające nauczycieli akademickich pedagogiki ze wszystkich uczelni wyższych w kraju udziela pełnego poparcia merytorycznego i czynnego protestowi nauczycieli i pracowników oświaty w dniu 10 października 2016 roku.

przeczytaj

Protest nauczycieli. Szefowa ZNP w Poznaniu: Zostawcie nam gimnazja! [ROZMOWA]


- Naszej oświaty nie stać, by uczyła się na błędach i zaczynała wszystko od zera. A właśnie to proponuje obecny rząd. Na to naszej zgody nie ma - mówi Joanna Wąsala, szefowa wielkopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Prezes ZUS zwalnia masowo dyrektorów. Od grudnia w oddziałach nowi szefowie

Stało się to, czego się wszyscy obawiali. Karuzela kadrowa dotarła do ZUS. W piątek 41 dyrektorów oddziałów ubezpieczyciela (poza dwoma pełniącymi obowiązki dyrektora) otrzymało odwołania z funkcji z dniem 30 listopada. Zdziwienia nie ukrywa Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek rady nadzorczej ZUS. – Na ostatnim posiedzeniu rady (odbyło się 29 września – red.) nie było żadnych informacji, z których można byłoby wnioskować, że planowane są tak duże zmiany kadrowe. Nie wiadomo więc, jakie są powody takiej decyzji – stwierdza Wiesława Taranowska.

przeczytaj

Kto ma rację z kopalnią Krupiński? Powinna trafić do SRK, czy dalej fedrować?

Reprezentatywne związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej sprzeciwiają się decyzji o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, co byłoby równoznaczne z jej likwidacją. Stanowisko w tej sprawie związkowcy przesłali 7 października m.in. do premier Beaty Szydło i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

przeczytaj

Ograniczenie handlu w niedzielę: Zakazują tak, aby niczego nie zakazać

Jeśli obywatelski projekt ograniczający handel w niedzielę nie zostanie poprawiony w trakcie prac w Sejmie, nie obejmie znaczącej liczby sklepów. Powód: użycie przez projektodawców spójnika „i” zamiast „lub” w ustawowej definicji placówki handlowej. Obecna wersja projektu zakłada, że ograniczenia handlu w niedzielę będą dotyczyć tylko tych sklepów, które prowadzą zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową, a więc w praktyce nie więcej niż kilku procent ogółu.

przeczytaj

Na Węgrzech handel w niedzielę znów przywrócony

Na Węgrzech nie ma obecnie zakazu handlu w niedzielę. Zniesiono go w tym roku na wiosnę. Zakaz handlu w niedzielę obowiązywał na Węgrzech tylko rok i został zniesiony w kwietniu tego roku przez węgierski parlament na wniosek rządu.

przeczytaj

Wizyta premier Beaty Szydło w PZL Mielec

Premier Beata Szydło odwiedzi dziś Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Wizyta ma związek z nieudanym przetargiem na zakup śmigłowców dla polskiej armii. Decyzja o wyborze śmigłowca Caracal wzbudziła sprzeciw PiS i związków zawodowych działających w zakładach, których oferty zostały odrzucone – PZL Mielec i PZL Świdnik.

przeczytaj