0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

WZZ PGM: - O tym, że będzie lepiej słyszymy od lat

- O tym, że będzie lepiej słyszymy od lat. Jesteśmy wciąż karmieni obietnicami, a kondycja spółki stale się pogarsza. Świadczą o tym spadające wyniki. My przejadamy kapitał zapasowy i jak tak dalej pójdzie, to czeka nas upadłość, syndyk i sprzedaż za grosze. (…) Nam brakuje strategii na przyszłość i gospodarza - mówi Janusz Nowaczkiewicz, przewodniczący sekcji Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej PGE.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Krajowej ZZ Maszynistów Kolejowych

Istotnym tematem był zbliżający się w tym roku XIX Kongres OPZZ. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce będący częścią Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych oddelegował do udziału w nim swoich przedstawicieli. Rada Krajowa jednomyślnie zaakceptowała skład: Leszek Miętek, Krzysztof Ciećka, Sławomir Centkowski i Marek Woźniak. Odbywający się w maju Kongres wybierze nowe władze oraz określi cele strategiczne konfederacji na kolejny okres kadencji.

przeczytaj

Wzrost stopy bezrobocia

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego w styczniu 2018 r. Wynika z nich, że pod koniec stycznia stopa bezrobocia wyniosła 6,9% i w porównaniu do stycznia 2017 r. spadła o 1,6 pkt. proc., a w porównaniu do grudnia 2017 r. wzrosła o 0,3 pkt proc.

przeczytaj

Posiedzenie Świętokrzyskiej Komisji Rewizyjnej OPZZ

20 lutego br. odbyło się ostatnie statutowe posiedzenie Świętokrzyskiej Komisji Rewizyjnej OPZZ w kadencji 2014-2018, na którym członkowie dokonali analizy i oceny realizacji wykonania budżetu Rady OPZZ Województwa Świętokrzyskiego za rok 2017 oraz sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2017r.

przeczytaj

Maszyniści o emeryturach pomostowych

22 lutego br. w siedzibie Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, z maszynistami spotkały się przedstawicielki ZUS (panie - Kowalczyk i Kosmalska-Chyziak) oraz Bogdan Grzybowski z OPZZ. Przedstawicielki ZUS odpowiedziały na kilkadziesiąt pytań, przygotowanych wcześniej przez maszynistów.

przeczytaj

Obrady Europejskiego Komitetu Społeczno - Ekonomicznego

22 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie grupy analitycznej Europejskiego Komitetu Społeczno- Ekonomicznego (EKES) przygotowującej opinię nad propozycją dyrektywy o przejrzystych i przewidywalnych warunkach pracy w EU. OPZZ w tej grupie roboczej reprezentuje Adam Rogalewski, specjalista ds. międzynarodowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Zespół problemowy ds. usług publicznych RDS o wynagrodzeniach

21 lutego br. odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. usług publicznych RDS, poświęcone kontynuacji dyskusji na temat wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Posiedzenie prowadził przewodniczący zespołu Sławomir Broniarz, stronę OPZZ reprezentowała przewodnicząca Urszula Michalska (członek zespołu) wraz z wiceprzewodniczącą Federacji ZZ POZ i PS Dorotą Maksymiuk.

przeczytaj

RDS o zatrudnianiu cudzoziemców

Na posiedzeniu dwóch zespołów roboczych Rady Dialogu Społecznego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i ds. reformy polityki rynku pracy, w dniu 21 lutego 2018 r. rozmawiano na temat bieżącej sytuacji w obszarze zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Obszerną informację w tej sprawie przekazał wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed.

przeczytaj

WAŻNE SPRAWY - PRZEGLĄD TYGODNIA (19-23.02)

Kolejne antypracownicze rekomendacje komisji kodyfikacyjnej. Kilka dni temu do opinii publicznej przeniknęły jej propozycje, zgodnie z którymi pracownicy mieliby pracować dłużej, być bardziej elastyczni i mieć mniejszą ochronę. Zakładają one między innymi wprowadzenie nowych rodzajów niestandardowych umów, wydłużenie tygodnia pracy w niektórych branżach do 48 godzin, zniesienie granicy 11-godzinnego odpoczynku dobowego dla części pracowników, zniesienie ewidencji czasu pracy dla pracowników małych firm czy możliwość długotrwałego niepłacenia pracownikom za nadgodziny.

przeczytaj

W mediach

Miliony za zmiany w szkołach

Nie rząd, ale miasta i gminy poniosły potężne wydatki związane z przeprowadzoną w ubiegłym roku reformą edukacyjną. Teraz walczą z Ministerstwem Edukacji Narodowej o zwrot poniesionych nakładów.

przeczytaj

Związki upomniały się o zysk Orlenu. I dostały po 3,5 tys. zł na pracownika

Trzy tysiące złotych w gotówce i 500 zł w kartach zakupowych. Pracownicy dostaną 3 tys. zł w dwóch ratach po 1,5 tys. zł płatnych przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Karta zakupowa prawdopodobnie zostanie przekazana bez zbędnej zwłoki.

przeczytaj