0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Poznań: posiedzenie Rady OPZZ województwa wielkopolskiego

Rada OPZZ

27 września, w warszawskiej siedzibie konfederacji odbyło się posiedzenie Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Stanowiska Rady OPZZ z 27 września 2017

Rada OPZZ obradująca w Warszawie 27 września bieżącego roku, przyjęła stanowiska w sprawie oceny Sprawozdania z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2016 roku, polityki migracyjnej oraz Światowego Dnia Godnej Pracy.

przeczytaj

Stanowisko ZG ZNP wobec działań Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność”

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego wyraża stanowczy protest wobec prowadzonej przez Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność" akcji dezinformacyjnej przeciwko Związkowi Nauczycielstwa Polskiego i jego kierownictwu. Przypomina to metody nagonki prowadzonej wobec ZNP także przez poprzednie rządy.

przeczytaj

Stanisław Janas szefem Rady Branży „Przemysł”

27 września w Warszawie obyło się posiedzenie Rady Branży OPZZ „Przemysł". Głównym punktem posiedzenia był wybór przewodniczącego rady. W tajnym głosowaniu wybrano Stanisława Janasa, przewodniczącego Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego.

przeczytaj

Wiesław Łyszczek kandydatem na Głównego Inspektora Pracy

Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu w dniu 26 września 2017 r. pozytywnie zaopiniowała kandydata na Głównego Inspektora Pracy – jest nim Wiesław Łyszczek (głosami 10 za, 9 przeciw, 1 wstrzymujący, 5 głosów nieważnych).

przeczytaj

Huta Zawiercie załodze płaci szklankami, ale prezes się nie boi. "On jest radnym, a my bezradnymi"

W 2016 r. huta upadła, bo miała prawie 5 mln zł długów wobec pracowników. Syndyk przejął zarząd, wydzierżawił część terenu i wyposażenia. – Za pierwsze dwa tygodnie pracy w nowej spółce mieliśmy dostać 850 zł. Już to zostało podzielone na raty i wypłacone z opóźnieniem – skarżą się pracownice działu zdobienia szkła. Niekiedy część załogi pieniądze dostawała, a inni nie. Poszkodowanych jest ponad 400 osób, niektóre czekają nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W sierpniu manifestację zorganizowały Partia Razem i centrala związkowa OPZZ.

przeczytaj

Pracownicy mikołowskiej firmy Yazaki chcą podwyżek

W mikołowskim Yazaki od 21 lipca trwa spór zbiorowy, którego powodem jest rozbieżność w zakresie postulatów zgłoszonych przez zakładowe związki zawodowe. Wśród żądań związkowców znalazł się wzrost o 500 zł miesięcznego wynagrodzenia dla każdego pracownika, zwiększenie dodatków stażowych, wprowadzenie rocznej premii frekwencyjnej, zwiększenie premii świątecznej z 800 zł netto do 1500 zł netto, wydłużenie przerw w pracy ponad długość zakładaną przez kodeks pracy.

przeczytaj

Jest decyzja rządu: Co druga niedziela będzie bez zakupów

Rząd odmraża obywatelski projekt ograniczający handel w niedziele i dopasowuje go do swoich oczekiwań. Rządząca partia zdecydowała, że początkowo obostrzenia mają obowiązywać tylko w co drugą niedzielę. Jeśli Polacy przyzwyczają się do nich, zakaz zostanie rozszerzony na wszystkie ostatnie dni weekendu. Zmiany mają być wprowadzane już 1 stycznia 2018 r.

przeczytaj

Polacy nie chcą zakazu handlu w niedzielę

Dyskusja w sprawie handlu w niedzielę trwa. Niedawno Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych domagało się, by odrzucić projekt ustawy Solidarności o zakazie handlu w niedzielę, a w zamian za to zdecydowanie zwiększyć płace za pracę w te dni. Ale o tym nie chce słyszeć szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, aż 54 proc. ankietowanych chce, aby nie zakazywać handlu w niedzielę.

przeczytaj

Skazani, by być tanią siłą roboczą? Dlaczego Polacy nie potrafią upominać się o wyższe pensje?

Miażdżąca większość pracodawców reaguje alergicznie na próby samoorganizowania się zatrudnionych i bezwzględnie zwalcza, niekiedy nawet łamiąc prawo, zalążki organizacji. Zdecydowana większość Polaków pracuje w małych firmach. Pracownicy przedsiębiorstw, czyli podmiotów gospodarczych zatrudniających 10 osób lub więcej, mają u siebie 6 z 13 mln pracowników najemnych – 46 proc. A w małych firmach związki są właściwie nieobecne.

przeczytaj