0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j :

- Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości;

- posiedzenie Rady OPZZ województwa podlaskiego

OPZZ: PiS zrobiło nas w bambuko

W szeregach związków zawodowych wrze. - Postawiliśmy na PiS, bo obiecało nam, że wrócą stare zasady przechodzenia na emeryturę, czyli kobiet w wieku 60 lat, a mężczyzn - 65, oraz że prawo do emerytury uzyskają, niezależnie od wieku, także ci, którzy przepracowali określoną liczbę lat. Tymczasem okazuje się, że były to puste obietnice - mówi Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Reforma oświaty Anny Zalewskiej

Komentarz prezesa ZNP Sławomira Broniarza: - Nie wyrażamy zgody na niszczenie dorobku polskiej szkoły, nauczycieli i uczniów oraz na demontaż systemu oświaty! Reforma ogłoszona przez minister edukacji w Toruniu wywoła ogromny chaos!

przeczytaj

Debata związkowa o reformie edukacji. „Już wiadomo, że będą masowe zwolnienia”

Piotr Szumlewicz (OPZZ): - Rząd chce w ten sposób iść na wojnę ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Zwolnienia będą z całą pewnością. Już teraz wiadomo, że czekają nas masowe zwolnienia w związku z likwidacją obowiązku szkolnego dla sześciolatków – zaznaczył.

przeczytaj/posłuchaj

OPZZ o prywatyzacji z udziałem firm zagranicznych

28 czerwca br. przewodniczący OPZZ Jan Guz spotkał się z prof. Baskin Pula z amerykańskiej uczelni Virginia Tech. Profesor Pula realizuje obecnie projekt badawczy, w ramach którego analizuje politykę krajów regionu wobec zagranicznych inwestorów. W toku dyskusji przewodniczący OPZZ i Norbert Kusiak z Zespołu Polityki Gospodarczej OPZZ przedstawili krytyczną ocenę procesu prywatyzacji oraz wskazali na ważną rolę, jako odegrało OPZZ w procesie przemian ekonomicznych w Polsce.

przeczytaj

Protest w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. Piekło w gębie

Olejowe opary, brak wentylacji i wyśrubowane tempo sprawiają, że niektórzy mdleją. Związkowcy zwrócili się do Toyoty z prośbą o dodatkową jednominutową przerwę. Firma odmówiła.

przeczytaj

Umowa o pracę obowiązkowa w zamówieniach publicznych – nowela Pzp uchwalona przez Sejm

Sejm RP uchwalił zmiany w ustawie - Prawo zamówień publicznych. Nowelizacja ustawy implementuje przede wszystkim przepisy Dyrektywy unijnej, regulującej zasady udzielania zamówień publicznych w państwach UE. Na uchwalenie ustawy czekaliśmy długo, termin wdrożenia prawa unijnego minął 18 kwietnia 2016 r., jednak zakres ustawy i ilość poprawek zgłoszonych w trakcie prac parlamentarnych spowodowały istotne przesunięcie czasowe prac.

przeczytaj

W Kancelarii Prezydenta o dekomercjalizacji szpitali

29 czerwca br. Kancelaria Prezydenta RP zorganizowała spotkanie konsultacyjne poświęcone dyskusji nad Ustawą z dnia 10 czerwca 2016r. o działalności leczniczej i niektórych innych ustaw. To jedna z ważniejszych ustaw o charakterze systemowym w ochronie zdrowia.
OPZZ uczestniczyło w dyskusji, przedstawiając stanowisko przedłożone w konsultacjach społecznych, zarówno na etapie założeń, jak i projektu nowelizacji. Najważniejsze uchwalonej ustawy zostały ocenione przez OPZZ pozytywnie, choć z uwagami.

przeczytaj

Zabrze: 1 lipca spotkanie ws. przyszłości kopalni Makoszowy

Na 1 lipca prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik zaprosiła przedstawicieli rządu, Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), dyrekcję i związki zabrzańskiej kopalni Makoszowy, a także naukowców, aby rozmawiać o przyszłości tego zakładu. Od ub. roku Makoszowy należą do SRK, gdzie wcześniej trafiały tylko kopalnie likwidowane. Związkowcy z kopalni przekonują, że znalazła się ona w tej spółce, aby zrealizować plan naprawczy i znaleźć inwestora. Ponieważ tak się nie stało, na początku czerwca br. związki zagroziły protestami i zażądały rozmów z rządem o przyszłości zakładu.

przeczytaj

PGG: związkowcy chcą wiedzieć, co z wydobyciem i sprzedażą węgla

Związki zawodowe działające w Polskiej Grupie Górniczej chcą, by zarząd przedstawił im dane na temat wydobycia i sprzedaży węgla. Chcą się dowiedzieć, czy biznesplan dla PGG nie jest zagrożony. Porozumienie z 19 kwietnia br. zawarte między zarządem Kompanii Węglowej a kompanijnymi związkami było niezbędne, żeby móc uruchomić Polską Grupę Górniczą. Proces restrukturyzacji w PGG jest objęty nadzorem specjalnego zespołu. W jego pracach uczestniczą również przedstawiciele strony społecznej.

przeczytaj