0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

VII Kongres Federacji Związków Zawodowych Ukrainy

Jan Guz bierze udział w VII Kongresie Federacji Związków Zawodowych Ukrainy, który odbywa się w dn. 23 - 25 marca w Kijowie. 24 marca delegaci przyjęli dziś program na nową kadencję i wybrali nowe władze Federacji.

przeczytaj

Kijów – Warszawa, wspólna sprawa

W Kijowie podpisano Protokół o współpracy pomiędzy Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych i Stowarzyszeniem „Ukraina-Polska".

przeczytaj

EKZZ: minuta ciszy po zamachach w Brukseli

Członkowie władz Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, przedstawiciele krajowych organizacji członkowskich EKZZ oraz pracownicy biura EKZZ uczcili minutą ciszy pamięć ofiar zamachów z 22 marca w Brukseli.

przeczytaj

ZNP: List otwarty do NSZZ "Solidarność"

W sprawie art. 42 Karty Nauczyciela.

przeczytaj

Projekt rządu: Na śmieciówce do związków zawodowych dopiero po sześciu miesiącach

Rząd opublikował w czwartek projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Osoby na umowach cywilnoprawnych będą mogły zrzeszać się w związkach zawodowych... ale dopiero po sześciu miesiącach pracy. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie nie uzależniał możliwości wstępowania do związków od stażu pracy.

przeczytaj

Rekompensaty nie powinny być opodatkowane

Stan obecny nie zapewnia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego i przynosi negatywne konsekwencje społeczne, nieporównywalne z doraźnym i nieznacznym w wymiarze finansowym zwiększeniem dochodów budżetu państwa wynikającym z opodatkowania rekompensat otrzymywanych przez pracowników w ramach PDO – czytamy w piśmie przewodniczącego OPZZ do ministra finansów.

przeczytaj

OPZZ przedstawia Ministerstwu Rozwoju opinię do Krajowego Programu Reform 2016/2017

OPZZ w opinii do projektu oceniło postępy dokonane przez kraj na rzecz realizacji Strategii Europa 2020 i planowane przez rząd inicjatywy na kolejny rok. W szczególności, uwagi OPZZ dotyczyły kwestii ograniczenia segmentacji rynku pracy (nadużywania umów cywilnoprawnych), poziomu nakładów na badania i rozwój oraz celu w zakresie ograniczenia skali ubóstwa.

przeczytaj

Stan prac nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji

23 marca 2016 r. Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska spotkała się z partnerami społecznymi, aby omówić stan prac związanych z wdrażaniem Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. OPZZ na spotkaniu reprezentowali: Bogdan Grzybowski i Jakub Kus.

przeczytaj

Ustawa o dniach wolnych: W Wielki Piątek i Wigilię będziemy pracować krócej? Jest projekt

PSL złożyło projekt zmian w ustawie o dniach wolnych od pracy, który zakłada skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin. - Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów. Pracujemy średnio około 42 godziny tygodniowo. Średnia europejska to jest 36-37 godzin - mówił prezes PSL na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. Zauważył, że w 15 krajach Unii Europejskiej Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy.

przeczytaj