0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rząd przebija sam siebie. Płaca minimalna w 2018 roku: 2100 zł, nie 2080 zł

- Do propozycji 2080 zł brutto byliśmy skłonni się przychylić, bo tylko nieznacznie przewyższała wzrost wydajności pracy. 2100 zł to już zaokrąglenie, które nie ma uzasadnienia - uważa Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Pracodawców Lewiatan, która jest członkiem RDS. - Bazujemy na danych - odpowiada mu Andrzej Radzikowski z OPZZ. - Nasza propozycja jest umotywowana zaleceniami Komisji Europejskiej, według której płaca minimalna powinna osiągać wysokość 50 proc. średniej krajowej. Wiemy, że do 50 proc. nie da się doszlusować w rok, dlatego systematycznie podnosimy pułap.

przeczytaj

Trwają negocjacje w JSW. "Nikt was nie wyroluje"

Pod koniec lipca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej Rozpoczęły się rozmowy nad Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. Związek Zawodowy Górników JSW S.A. zapewnia, że twardo będzie bronić interesów pracowniczych. - Nasza organizacja związkowa postara się, jak najlepiej zabezpieczyć interesy wszystkich zatrudnionych w porozumieniu z pracodawcą. Musimy się porozumieć z zarządem JSW w taki sposób, aby ustalenia były korzystne zarówno dla firmy jak i dla nas. Chcemy, żeby ZUZP był taką konstytucją zakładową respektowaną przez wszystkich - wyjaśnia Paweł Kołodziej, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w JSW.

przeczytaj

Bank of England: Pracownicy administracyjni strajkują

W trzydniowym strajku, który rozpoczął się we wtorek (1 sierpnia) bierze udział kilkudziesięciu członków związków zawodowych. Spór dotyczy podwyżki pensji pracowników administracyjnych o 1 procent, znacząco poniżej poziomu inflacji (2,6 proc.), co oznacza spadek realnej wartości zarobków. Jak dodano, warunki podwyżki nie były wcześniej konsultowane ze związkami.

przeczytaj

Solidarni z pracownikami banku centralnego Anglii

- Autonomiczny Związek Zawodowy Pracowników NBP przesyła serdeczne pozdrowienia i wyraża solidarność ze wszystkimi pracownikami banku centralnego Anglii, którzy w tym tygodniu biorą udział w strajku.

przeczytaj

Opel w rękach Francuzów. Przyszłość zakładów w Gliwicach i Tychach nieznana

Francuski koncern PSA (Peugeot-Citroën) sfinalizował umowę zakupu 12 fabryk od amerykańskiego General Motors. W tej grupie znalazły się dwa polskie zakłady: w Gliwicach i Tychach. PSA i Opel nie odniosły się jeszcze do przyszłości zakładów GM w Gliwicach i Tychach (pracuje w nich łącznie ponad 4 tys. osób). W oficjalnym komunikacie prasowym powtórzono natomiast zapewnienie z marca, kiedy podpisywano umowę sprzedaży Opla na rzecz PSA, że „wszystkie prawa pracowników do współdecydowania zostaną utrzymane".

przeczytaj

Likwidacja gimnazjów: Przepisy nie rozstrzygają, kto przejmie obowiązki prawno-pracownicze

Chociaż regulacje ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (dalej: przepisy wprowadzające prawo oświatowe lub u.p.w.) posługują się pojęciami „wygaszanie” i „wygaszane” gimnazjum, zupełnie nie określają ich konsekwencji. Ograniczają się do wskazania, do kiedy i w jaki sposób może to nastąpić.

przeczytaj

OPZZ i PIP we wspólnej kampanii ,,Pracuję legalnie”

Państwowa Inspekcja Pracy zaprosiła Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych do współpracy w realizacji przedsięwzięć planowanych w ramach 3 – letniej ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej ,,Pracuję legalnie". O wszystkich inicjatywach związanych z przebiegiem kampanii, jak i możliwościach realizacji różnych przedsięwzięć z nią związanych – będziemy na bieżąco informować organizacje członkowskie OPZZ.

przeczytaj

Ile osób skorzysta z obniżonego wieku emerytalnego

Wbrew oczekiwaniom rządu setki tysięcy osób od razu skorzystają z obniżonego wieku emerytalnego. Tak deklarują przyszli emeryci doradcom ZUS. A ci przeżywają prawdziwe oblężenie. Od początku lipca odwiedziło ich przeszło 240 tys. osób, z czego 160 tys. poprosiło o wyliczenie świadczenia, jakie będzie im przysługiwało po obniżeniu wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.

przeczytaj

Najlepiej w Polsce zarabia się w Jastrzębiu-Zdroju, a najgorzej w...

Dane obejmujące 66 miast na prawach powiatu, czyli m.in. dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, opublikował Główny Urząd Statystyczny. Położone w woj. śląskim Jastrzębie-Zdrój, z kwotą przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w wysokości 6 tys. 131,62 zł, kolejny raz znalazło się na czele miast na prawach powiatu, w których zarabia się najwięcej.

przeczytaj