0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Posiedzenie Rady OPZZ województwa łódzkiego

OSKKO popiera pikiety 10.10.2016

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty jednogłośnie popiera protest ZNP 10 października 2016 r.

przeczytaj

Reforma podzieliła związkowców

ZNP od kilku miesięcy protestuje przeciwko zapowiadanej reformie edukacji. Główny zarzut to perspektywa gigantycznych zwolnień w szkołach. Według obliczeń związkowców pracę mogą stracić nawet 34 tys. osób. Do tego dojdzie chaos związany z koniecznością wprowadzenia nowych programów nauczania i podręczników, na przygotowanie których wydawcy dostaną zaledwie kilka miesięcy. Dlatego na 10 października związek zapowiada pikiety w 16 miastach wojewódzkich. Tymczasem członkowie „Solidarności” widzą dużo plusów.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

5 października br. odbyło się posiedzenie rady Rynku Pracy, organu opiniodawczo-doradczego ministra ds. zatrudnienia, na którym omówiono plan finansowy Funduszu Pracy na 2017 rok, i plan finansowy Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na 2017 rok.

przeczytaj

Czy będzie zakaz dorabiania na emeryturze?

Dzisiaj nasza gospodarka potrzebuje rąk do pracy - potwierdza Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Jak podkreśla, ze względu na złą politykę migracyjną w ostatnich latach, 2,5 mln Polaków wyjechało z kraju, ok. 400 tys. pracuje na tzw. oddelegowaniu, a tym czasem dzisiaj nasza gospodarka potrzebuje rąk do pracy. - Ci, którzy dochodzą do wieku emerytalnego mają przecież kwalifikacje, przygotowanie zawodowe, znają zakłady pracy, powinni pracować i wytwarzać PKB – mówi szef OPZZ. - Dla mnie każdy, kto chce pracować, powinien mieć stworzone takie możliwości.

przeczytaj

Zaniepokojeni związkowcy z PGG czekają na aktualizację biznesplanu

Związki zawodowe funkcjonujące w Polskiej Grupie Górniczej oczekują aktualizacji biznesplanu spółki. Chcą, by między innymi zarząd pokazał kierunki zbytu i to, ile węgla PGG będzie w stanie ulokować na rynku. Zdaniem związków ta prezentacja powinna się odbyć w obecności ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.

przeczytaj

Kto bierze, a kto daje?

Stanisław Czarnecki: - Nie wiem, kto i kiedy po raz pierwszy użył słów „pracodawca” i „pracobiorca” w ich obecnym znaczeniu, ale określenia te prowadzą do gruntownego nieporozumienia. Postarajmy się więc je wyjaśnić lub, jeśli ktoś woli mocniejsze określenie – ujawnić fałszerstwo.

przeczytaj

W Grecji strajkują pracownicy państwowej służby zdrowia

W centrum Aten trwa demonstracja pracowników szpitali, którzy twierdzą, że nie są one w stanie działać ze względu na ogromne braki personelu medycznego. Pracownicy publicznej służby zdrowia w stolicy mają dziś kilkugodzinne przerwy w pracy, na peryferiach strajkują całą dobę. Związki zawodowe pracowników szpitali publicznych w Grecji oświadczyły, że za rządów Aleksisa Tsiprasa liczba personelu zmniejszyła się o prawie 8 tysięcy. Podkreśliły, że już wcześniej sytuacja była trudna, ale obecnie jest tragiczna.

przeczytaj