0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Podwyżki w PKP CARGO S.A.

Podczas spotkania w siedzibie PKP CARGO S.A. zarząd spółki porozumiał się ze związkami zawodowymi i podpisano porozumienie w sprawie podwyżek.Podwyżka wszczęta od 1 września wyniesie 180 zł brutto średnio na zatrudnionego – dla pracowników wynagradzanych według ZUZP.

przeczytaj

Jak prowadzić kampanie związkowe

W dniach 18-19 czerwca w Szklarskiej Porębie odbyło się szkolenie dotyczące organizowania pracowników i prowadzenia kampanii związkowych. W szkoleniu, zorganizowanym z inicjatywy Andrzeja Otręby, przewodniczącego Rady OPZZ na dolnym śląsku, uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskich organizacji związkowych. Szkolenie prowadził Adam Rogalewski, radca OPZZ ds. międzynarodowych.

przeczytaj

Wersal strajkuje

We wtorek (19 czerwca) strajkowali pracownicy pałacu w Wersalu i paryskiego muzeum d'Orsay ze zbiorami impresjonistów. Zamknięto wieże katedry Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Panteon i zamek w Vincennes. Czynne były jedynie wersalskie ogrody Andre Le Notre'a. Przed Muzeum d'Orsay rozpoczęła się demonstracja.

przeczytaj

Opinie i analizy

Spotkanie z KE w sprawie Zaleceń z Semestru Europejskiego

Część uczestników spotkania wyrażała krytykę treści Zaleceń, zwracając uwagę na ich poziom ogólności i powtarzalność, która nie uwzględnia zmieniającej się sytuacji społeczno-gospodarczej kraju. Podnoszono także, że są inne obszary problemowe funkcjonowania gospodarki i społeczne, w których KE powinna przedstawić rządowi zalecenia działań ,niż te ujęte w Zaleceniach.

przeczytaj

W mediach

OPZZ alarmuje: Pogłębia się wykluczenie transportowe

- Dlatego czas na podjęcie pilnych działań, zmierzających do zabezpieczenia potrzeb transportowych mieszkańców - Rada OPZZ województwa mazowieckiego i Fundacja Nowe Spojrzenie organizują w związku z tym konferencję, na której przedstawią plan działań, których realizacja „mogłaby znacząco poprawić sytuację transportową na Mazowszu”.

przeczytaj