0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W ZEC S.A. powołano Sztab Protestacyjno – Strajkowy

11 grudnia ZZ Górników w Polsce oraz NSZZ Solidarność powołały Sztab Protestacyjno – Strajkowy w ZEC S.A. To efekt wyników referendum strajkowego, w którym 90 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem. Jak informujeArkadiusz Siekaniec – przewodniczący ZZG w Polsce ZEC S.A. od 13 grudnia wszystkie wydziały ZEC S.A. („Kazimierz", „Juliusz", „Niwka - Modrzejów", „Mysłowice", „Murcki", „Wieczorek", „Wujek", „Kleofas", „Wesoła", „Śląsk", „Szopienice", Biuro Zarządu) zostaną oflagowane (flagi, banery). Zaś od 15 grudnia Sztab Protestacyjno - Strajkowy ogłasza Pogotowie Strajkowe we wszystkich wydziałach spółki.

przeczytaj

Akademia Organizowania Pracowników

W dniach 11, 12 grudnia bieżącego roku, w warszawskiej siedzibie OPZZ prowadzono debaty w ramach Akademii Organizowania Pracowników przygotowanej przez Komisję Młodych OPZZ. Obrady otworzyli: Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący konfederacji oraz Maciej Łapski, przewodniczący Komisji Młodych OPZZ.

przeczytaj

W mediach

KWB Bełchatów. W kopalni związkowcy podpisali porozumienie

Pięć związków zawodowych z KWB Bełchatów, które w listopadzie weszły w spór zbiorowy z pracodawcą i groziły referendum strajkowym, podpisały porozumienie z koncernem PGE GiEK. Związkowcy domagali się zaprzestania restrukturyzacji w kopalni działów związanych m.in. z HR i rachunkowością. Uważali, że projekty „WiFi” oraz „FinPro”, które chciała wdrożyć PGE, mogły doprowadzić do wydzielenia pracowników do innych spółek, utraty przez nich uprawnień, a nawet do likwidacji stanowisk pracy. Zwolnień obawiali się też sami pracownicy bełchatowskiej kopalni.

przeczytaj

W Puławach spotkanie ostatniej szansy

Od kilku tygodni napięcie w największej spółce Grupy Azoty rośnie. Powodem jest spór dwóch największych związków zawodowych w firmie z zarządem Grupy Azoty. Obawiają się one m.in. marginalizacji spółki Grupa Azoty Puławy wchodzącej w skład Grupy Azoty.

przeczytaj

Górnictwo: "To nie jest skok na kasę!"

Górnicy dostaną czternastkę i węgiel. Czy to nie jest skok na kasę? Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników JSW: - Sytuacja finansowa firmy poprawiła się i odwieszamy świadczenia, do których prawo pracownicy mieli wcześniej i zostały tylko zawieszone na czas kryzysu. Nie ma mowy o jakiś nowych świadczeniach, czy podwyżkach. Wracamy do sytuacji z roku 2015. To się naszym pracownikom należało. Te pieniądze są okupione ciężką i niebezpieczną pracą.

przeczytaj

Warmińsko – Mazurska Rada Dialogu Społecznego podsumowała 2017 rok

Choć udało się zażegnać wiele konfliktów na linii pracodawcy – pracownicy, to jest też trochę niedosytu. „Często brakuje nam narzędzi” – uważa Rafał Laskowski z konfederacji pracodawców prywatnych LEWIATAN, – by móc wpływać na decyzje, w tej chwili możemy tylko sugerować rozwiązania. - Ale sporo udało się mediacją zdziałać – przypomina Jarosław Szunejko z OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego. – Mediowaliśmy w sprawie pracowników służby zdrowia czy pracowników firmy Mobilis w Ostródzie.

przeczytaj

Walczył ze związkami, teraz złożył rezygnację. Nowy szef straży miejskiej w Kędzierzynie poszukiwany

Okręgowa Inspekcja Pracy ustaliła, że w ostatnich latach doprowadzono do rezygnacji z funkcji szefa Związku Zawodowego Straży Miejskiej jego przewodniczącego oraz zastępcy, a także do rozwiązania umów o pracę dwóch osób, które były zaangażowane w działalność związkową. Według inspektorów, kilku pracowników wypisało się ze związku, co miało zostać „docenione” przez przełożonych poprzez przyznanie dodatków do pensji, uwzględnianie przy nagrodach i premiach, a także a także awansowaniu.

przeczytaj