0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rośnie napięcie w PLL LOT. W sobotę pikieta!

ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz ZZ Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT organizują kolejną akcję protestacyjną. Pikieta odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 czerwca o godz. 18.00. Miejsce zbiórki: Skwer 7 Pułku Piechoty AK „ Garłuch” - róg ulic 17 Stycznia oraz Żwirki i Wigury.Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec zwolnienia z pracy w PLL LOT S.A przewodniczącej ZZ PPiL Moniki Żelazik. Związkowcy będą protestować przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych w PLL LOT S.A.

przeczytaj

Opinie i analizy

Rada OPZZ o płacach w 2019 r.

Stanowisko Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku: - Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych negatywnie ocenia rządowe propozycje dotyczące wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę i zamrożenia średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w 2019 roku.

przeczytaj

W mediach

Protest przed siedzibą PLL LOT. W tym czasie prezes organizuje uroczystą galę

Przedstawiciele OPZZ województwa mazowieckiego, Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych znów wychodzą na ulicę. Kiedy prezes PLL LOT będzie mówił o sukcesach, oni wzywać będą do jego dymisji.

przeczytaj

Waloryzacja emerytur na Radzie Dialogu Społecznego

Jan Guz powiedział, że dyskusja nad wskaźnikiem waloryzacji to pewien problem od lat. - Rada Ministrów przyjmuje wskaźnik, przychodzą przedstawiciele rządu i o czym mamy rozmawiać. Pytam, czy może być niżej, nie. Pytam, czy może być wyżej, nie, bo Rada Ministrów to przyjęła. Stawiacie państwo (...) w bardzo niekorzystnym punkcie całą Radę Dialogu Społecznego. (...) To po co RDS?"- mówił szef OPZZ.

przeczytaj

Radio Zachód: Płaca minimalna, dialog społeczny i stan polskiej oświaty

Gorąca dyskusja wokół wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Związki zawodowe nie akceptują propozycji rządu, zgodnie z którą najniższe wynagrodzenie miałoby wynieść w 2019 roku 2220 złotych brutto a minimalna stawka godzinowa 14,50 złotych. Gośćmi programu są: Bożena Pierzgalska reprezentująca NSZZ Solidarność oraz Monika Bocian, szefowa lubuskich struktur OPZZ.

posłuchaj

Radio Olsztyn: Czy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Olsztynie łamane są prawa pracowników?

Przewodniczący OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Szunejko uważa, że w firmie dochodzi do nadużyć. Wątpliwości wzbudzają przede wszystkim umowy cywilno-prawne, które są zawierane z częścią pracowników zamiast umów o pracę.

posłuchaj

Protest w SHL Production coraz ostrzejszy. Pracownicy nie przyjdą do pracy

Pracownicy jednego z największych kieleckich zakładów produkcyjnych, SHL Production, w najbliższy weekend nie przyjdą do pracy. - Chcemy pokazać, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani. pracownicy zakładu należącego do włoskiej grupy Cellino domagają się poprawy warunków pracy oraz podwyżek: po 400 zł do pensji i jednorazowej nagrody 1,5 tys. zł do 10 grudnia tego roku. Ponieważ rozmowy nie przyniosły efektów, Kilka dni temu zakład oflagowano – zawisły flagi „Solidarności” oraz OPZZ.

przeczytaj