0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ZNP prosi premier Szydło o spotkanie

Związkowcy chcieliby omówić zagadnienia związane z finansowaniem zadań oświatowych oraz podwyższeniem wynagrodzeń nauczycieli od 1 stycznia 2018 r.

przeczytaj

Reforma szkolnictwa według PiS. Prawie 10 tys. nauczycieli na bruk

Kim jest nauczyciel objazdowy? To taki, dla którego w polskiej szkole od września nie będzie etatu. I aby uskładać 8-godzinny dzień pracy, musiałby podróżować między - nierzadko oddalonymi od siebie o wiele kilometrów – szkołami, aby przeprowadzić pojedynczą lekcję chemii, fizyki albo dodatkowego języka obcego. Związek Nauczycielstwa Polskiego, który ukuł tę nazwę, zaznacza, że mimo faktycznie istniejących 8 tys. ofert pracy dla nauczyciela, wielu nie uda się poskładać utraconego etatu. A pracę straciło - jak dotąd - 9887 nauczycieli.

przeczytaj

Proksa: Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wywołać totalny chaos

Ryszard Proksa, szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność": - Związek Nauczycielstwa Polskiego, wraz z innymi stowarzyszeniami, chcą wywołać totalny chaos, co mnie nie dziwi, ponieważ wraz ze wprowadzeniem reformy stracą oni dostęp do unijnych pieniędzy. Stowarzyszenia te robią zamęt, mając poparcie mediów, co powoduje, że wygląda to tak, jakby pół Polski protestowało przeciw reformie, a w rezultacie jest to tylko garstka ludzi, która dorwała się do mikrofonu i ich słychać - mówi Proksa.

przeczytaj

Czerkawski: zima pokaże, w jakiej kondycji jest górnictwo i czy wystarczy węgla

- Skończy się spokój w górnictwie wtedy, kiedy na dobre rozpoczną się negocjacje nowych zakładowych układów zbiorowych pracy w spółkach węglowych - przewiduje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

W Elblągu tramwaje nie wyjadą na trasy? Wszystko wskazuje, że tak będzie


W styczniu br. Zarząd Związku Zawodowego Tramwajów Elbląskich przedstawił dyrekcji spółki propozycję podwyżek płac: dwa złote do stawki osobistego zaszeregowania dla każdego pracownika i dodatkowe wynagrodzenia za pracę w niedziele i święta w wysokości 10 zł do stawki godzinowej. W Wigilię od godz. 18, a także w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne ta stawka miałaby wynosić 15 zł do stawki godzinowej. Jednak dyrekcja nie zgodziła się na takie warunki. Od 19 kwietnia załoga spółki znajduje się w sporze zbiorowym jako związek zawodowy z pracodawcą.

przeczytaj

Jak na emeryturę, to tylko w Warszawie. I jak najpóźniej

Jest obawa przed kolejnymi zmianami, jakie mogą nastąpić w systemie emerytalnym, i może się okazać, że część osób straci prawa nabyte. Ja rekomendowałbym ubezpieczonym, by skorzystali ze swoich uprawnień do wcześniejszego otrzymywania emerytury, a jeśli zdrowie im pozwala, by pracowali dalej – mówi szef OPZZ Jan Guz.

przeczytaj

Ulica Maszynistów Kolejowych

Rada Miejska w Chociwlu (Województwo Zachodniopomorskie) przemianowała jeden z traktów na ulicę Maszynistów Kolejowych. Uroczystość odsłonięcia tablicy z nowo nadaną nazwą ulicy odbyła się 26 sierpnia. W obecności burmistrza Chociwla Stanisława Szymczaka oraz pocztów sztandarowych, aktu przecięcia wstęgi na ulicy Maszynistów Kolejowych dokonał prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszek Miętek.

przeczytaj