0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Rządowe młyny wolno mielą

Minister Tobiszowski do ZZG w Polsce: W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 28 czerwca 2017 r. w sprawie przyspieszenia prac legislacyjnych na rządowym projektem ustawy o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów przedsiębiorstw górniczych (...) uprzejmie informuję, że przedmiotowy projekt w dniu 27 stycznia 2017 r. został ponownie skierowany pod obrady KERM.

przeczytaj

Kontrola PIP: Stawka godzinowa się sprawdza

– Obowiązuje zasada: zero tolerancji dla prób zaniżania ustawowego minimum. Potrącenia mogą być stosowane, ale tylko powyżej zagwarantowanej stawki – tłumaczy Roman Giedrojć, główny inspektor pracy. – Zatrudniający otrzymali jasny sygnał, że nieprawidłowości nie będą tolerowane. Sądzę jednak, że skuteczność nowych rozwiązań można będzie lepiej ocenić w przyszłym roku, gdy znane będą wyniki kontroli za cały 2017 r. – uważa Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

Szpitale boją się jutra. Po zmianach Radziwiłła nie wiedzą, ile dostaną pieniędzy i nie mogą dać lekarzom podwyżek

Szpitale, które weszły do sieci, mają dostać ryczałt. Ale wciąż nie wiedzą, ile to będzie. NFZ nie ogłasza też konkursów dla placówek, które znalazły się poza siecią. To rodzi problemy, m.in. z przyznawaniem podwyżek. – Póki nie będę znała ryczałtu, nie mogę o niczym decydować – mówi Anna Knysok, dyr. Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

przeczytaj

Inflacja przyspiesza. Ekonomiści typują winnego. "Zasługa cen żywności"

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w lipcu inflacja wyniosła 1,7 proc. w ujęciu rok do roku, czyli w porównaniu z lipcem 2016 r. To przyspieszenie, bo miesiąc temu, w tym samym ujęciu, inflacja wyniosła 1,5 proc., a także pierwszy wzrost inflacji w ujęciu rocznym od lutego. Eksperci już teraz typują, że za przyspieszenie odpowiadają ceny żywności oraz paliw.

przeczytaj

Podatek handlowy dopiero w 2019 roku

Kontrowersyjna danina po wielu protestach ze strony handlowców weszła w życie na początku września 2016 r. Rząd przewidział dwie stawki, tj. 0,8 proc. od przychodu między 17 mln a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. dla wyższych przychodów. Kwotę wolną ustalono na poziomie 204 mln zł. Zakładano, że w 2017 r. do budżetu z tytułu nowej daniny trafi 1,9 mld zł. Plany jednak nie zostały zrealizowane.

przeczytaj

Nie każdego stać na wakacje

Dla wielu osób w Unii Europejskiej lato kojarzy się z wakacjami i podróżami. Jednak około jedna trzecia (32,9%) populacji Unii nie mogła sobie pozwolić w 2016 r. na tygodniowe wakacje z dala od domu. Problem ten dotknął przede wszystkim gospodarstwa domowe z dziećmi (34,6%). Tak wynika z opublikowanych 31 lipca 2107 r. danych Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat).

przeczytaj

Praca w upale. Co pracodawca musi zapewnić pracownikowi?

Podczas letnich upałów pracodawcy muszą nieodpłatnie zapewnić pracownikom dostęp do zimnych napojów. Przysługują one osobom pracującym na otwartej przestrzeni, gdy słupek rtęci przekracza 25 stop. Celsjusza. Zaś pracownicy biurowi napiją się na koszt pracodawcy schłodzonych napojów, gdy temperatura będzie przekraczała 28 kresek. Warto zaznaczyć, że napoje mają być dostępne przez cały dzień, a ich ilość ma być nielimitowana.

przeczytaj