Sławomir Broniarz: Jak trzeba być naiwnym, żeby wierzyć w to, co mówi minister Zalewska?
21 czerwca, dzień przed głosowaniem nad wnioskiem o referendum ws. zmian w edukacji przed Sejmem pikietowali przeciwnicy reformy. Uczestnicy pikiety krytykowali tryb wdrażania reformy oświaty, związane z nią zwolnienia nauczycieli, zmiany w podstawach programowych, podporządkowanie szkolnictwa partii rządzącej. Przekonywali, że wciąż jest jeszcze czas na referendum w sprawie reformy.
Reforma edukacji. Referendum? Przedstawiciele rodziców bez głosu w Sejmie
W czwartek posłowie zdecydują o referendum w sprawie reformy edukacji Anny Zalewskiej. W czasie debaty nad obywatelskim wnioskiem nie pozwolono przemawiać w Sejmie przedstawicielce rodziców.
21 czerwca rozpoczęło się 43. posiedzenie Senatu RP. W trakcie dwudniowych obrad senatorowie zapoznają się między innymi ze sprawozdaniem z działalności Rady Dialogu Społecznego za 2016.
Druga tura rozmów ze związkami zawodowymi przeprowadzona od poniedziałku do środy (19-21 czerwca) nie przyniosła porozumienia. Związki chcą 700 zł podwyżki brutto. Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska powiedziała, że liczyła na porozumienie i bardzo żałuje, że nie udało się go osiągnąć.
Jest szansa na kompromis w sprawie płac minimalnych w służbie zdrowia?
Na wniosek marszałka Stanisława Karczewskiego, Senat przesunął na kolejne posiedzenie debatę nad rządowym projektem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagradzania zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Czy to oznacza, że będą jeszcze jakieś rozmowy w sprawie zmian w projekcie rządowym?
Zakaz handlu w niedzielę trafi do zamrażarki. Nie ma porozumienia rządu ze związkowcami
Jedno posiedzenie podkomisji, ogólna dyskusja, kilkadziesiąt zastrzeżeń do projektu ze strony pracodawców, brak ostatecznej wersji nowych przepisów – to dotychczasowy efekt prac niższej izby parlamentu nad obywatelskim projektem ograniczającym handel w niedziele. Nie wróży to najlepiej propozycjom przedstawionym przez NSZZ „Solidarność”.
Konferencja UZP - Ochrona praw pracowniczych w zamówieniach publicznych
20 czerwca 2017 r. odbyła się konferencja Urzędu Zamówień Publicznych, realizowana w ramach cyklu szkoleń i konferencji upowszechniających informacje o zmianach w ustawie – Prawo zamówień publicznych, wprowadzonych w lipcu 2016 r. Uwaga UZP została tym razem skupiona na przepisach ustawy, mających na celu ochronę praw pracowniczych w zamówieniach publicznych.