0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jest jeszcze czas na to by decyzja blokująca wybory została cofnięta

Zarząd KGHM Polska Miedź S. A. łamiąc prawo oraz zasady dialogu i współżycia społecznego zablokował pracownikom Polskiej Miedzi możliwość dokonania wyboru swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej Spółki. Działo się to na kilkanaście godzin przed uruchomieniem wyborów ogłoszonych na 17 i 18 maja br.

przeczytaj

Wyższe wynagrodzenie czy nagroda?

Postanowienia tegorocznej decyzji budżetowej Ministra Obrony Narodowej zmieniają przepisy, których zmieniać nie powinny tym bardziej, że wkraczają w obszar przepisów prawa pracy. Nie wzięto pod uwagę, że pracowników w jednostkach wojskowych obowiązuje Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy, jak również faktu, iż w odróżnieniu od pracowników Urzędu MON, których wynagrodzenia w ubiegłym roku kształtowały się na przeciętnym poziomie ponad 6 tys. zł – wynagrodzenia pracowników w jednostkach wojskowych są dwu a nawet trzykrotnie niższe.

przeczytaj

Ratownicy pogotowia w Wadowicach wzywają szpital do sądu. Złożyli aż 170 pozwów!

W sądzie w Krakowie prawnicy reprezentujący ratowników pogotowia ratunkowego z Wadowic złożyli już 170 pozwów przeciwko ZZOZ w Wadowicach. Adwokaci reprezentują 70 pracowników, którzy domagają się wypłaty utraconych dochodów za prace w dni świąteczne i nadgodziny nocne w latach 2014-2016. Łączna suma, której domagają się pracownicy, wynosi aż 1,166 mln złotych.

przeczytaj

Emerytury i renty: Skala waloryzacji w 2018 r. wciąż nieznana

W piątek (19 maja) upłynął termin ustalenia wspólnego, wiążącego dla rządu stanowiska pracodawców i związków zawodowych co do sposobu waloryzacji rent i emerytur w 2018 r. Po raz kolejny okazało się, że jest to niemożliwe. Pracodawcy chcą ograniczyć wydatki na ten cel, związkowcy zaś domagają się zwiększenia świadczeń.

przeczytaj

13,7 zł na godzinę i 2,1 tys. zł miesięcznie. Resort pracy chce podniesienia płacy minimalnej

Elżbieta Rafalska, minister rodziny i pracy, poinformowała w piątek, że jej resort zaproponuje Stałemu Komitetowi Rady Ministrów podwyżkę minimalnej pensji o 100 zł, do 2,1 tys. miesięcznie. Stawka godzinowa miałaby wzrosnąć do 13,7 zł z 13 zł obecnie. Po podwyżce wynagrodzenie minimalne miałoby stanowić ok. 47,3 proc. przeciętnego.

przeczytaj

Propozycja podwyżki minimalnego wynagrodzenia

Propozycja podwyżki minimalnego wynagrodzenia - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Beniamin Krasicki, prezes City Security oraz Grzegorz Ilnicki, prawnik, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Konfederacja Pracy. Na ten temat w programie mówili również Marek Zuber, ekonomista, a także Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge.

zobacz

W Krakowie przed Starym Teatrem manifestacja "To jeszcze nie koniec"

Przed Narodowym Starym Teatrem odbyła się w sobotę manifestacja pod hasłem "To jeszcze nie koniec" w związku z zapowiadaną zmianą na stanowisku dyrektora teatru. Organizatorami protestu była grupa określająca się jako "publiczność Narodowego Starego Teatru w Krakowie".

przeczytaj