0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Orange dogadał się ze związkowcami. Ustalono limit dobrowolnych odejść i wielkość podwyżek

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2018-2019, w ramach których między innymi ustalono, że z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2680 pracowników. Ustalono między innymi wysokość pakietu finansowego dla pracowników odchodzących z Orange. Będzie ona zależała od stażu pracy i będzie powiększona w roku 2018 o „5 tys. zł dla pracowników ze stażem pracy od 10 do 15 lat, o 10 tys. zł ze stażem pracy od 15 do 20 lat oraz o 26 tys. zł ze stażem od 20 lat”.

przeczytaj

Bezrobocie w Eurolandzie: Najwyższe w Hiszpanii, najniższe w Niemczech

Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,8 proc., wobec 8,9 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Najwyższa stopa bezrobocia była w Hiszpanii: 16,7 proc., najniższa w Niemczech: 3,6 proc.

przeczytaj

Polaka zatrudnię od zaraz. Niemieckie firmy szukają pracowników

Liczba Polaków zatrudnianych w Niemczech rośnie z roku na rok. Kerstin Kieper z firmypośredniczącej Manpower Group Deutschland wymienia grupy zawodów, w których jest duże zapotrzebowanie na ich pracę. To m.in kierowcy czy operatorzy wózków widłowych. Magnesem dla Polaków są nie tylko wyższe płace, ale także świadczenia socjalne oraz zasiłek rodzinny.

przeczytaj

Praca w Danii - wynagrodzenie i koszty życia

Dania nie posiada jednolitego kodeksu pracy, nawet płaca minimalna nie jest odgórnie ustalona. Wszystkie regulacje dotyczące czasu pracy, długości urlopu, wieku emerytalnego, zarobków czy okresu wypowiedzenia ustalane są na mocy porozumień między Duńską Konfederacją Pracodawców a Duńską Federacją Związków Zawodowych. Z drugiej strony, istnieje prawny zapis dbający o interesy obcokrajowców, stanowiący, że nie mogą oni otrzymywać wynagrodzeń niższych niż zatrudnieni na podobnych stanowiskach Duńczycy. Średnie miesięczne wynagrodzenie w Danii w 2016 roku wyniosło 4 850 EUR brutto.

przeczytaj

Niepewność na Wyspach. Polacy wciąż nie wiedzą, co się z nimi stanie po Brexicie

Wielka Brytania nie określiła jeszcze, na jakiej zasadzie obcokrajowcy będą mogli pozostać w kraju po tym, jak wystąpi z Unii Europejskiej. Na Wyspach mieszka blisko milion Polaków, którzy nie wiedzą, jak już niedługo będzie się kształtowała ich sytuacja. Niektórzy wykonują tylko prace dorywcze bądź sezonowe, tym samym nie opłacają składek na ubezpieczenie. Oni mogą więc mieć problem z kontynuacją zatrudnienia po Brexicie, jeśli na ich miejsce będą inni chętni.

przeczytaj