0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie zespołu eksperckiego OPZZ

3 października br. odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu eksperckiego OPZZ, którego zadaniem jest konsultowanie i opiniowanie propozycji rozwiązań prawnych, rozpatrywanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy.

przeczytaj

Bogdan Grzybowski o zakazie handlu w niedziele w Polsat News 2

Wczoraj (4.10) w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele. Ekspert OPZZ komentuje założenia tego projektu.

zobacz

Pomysł rządu Szydło: Zakaz pracy dla emerytów może doprowadzić do krachu FUS

Rząd Beaty Szydło chce powrócić do peerelowskiego zakazu pracy dla emerytów. Skąd taki pomysł? To efekt zakończonego przeglądu emerytalnego. Zaproponowana zmiana skazuje ludzi na biedę - ostrzega Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Groszowe emerytury sporo kosztują - rozmowa z prezes ZUS Gertrudą Uścińską

O propozycjach zmian w przepisach emerytalnych, ograniczaniu wyjątków od obowiązku zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne – informuje prezes ZUS Gertruda Uścińska.

przeczytaj

Za ile sprzedać Makoszowy? Spółka spod Kielc spotka się ze związkowcami

Ofertę w przetargu złożył tylko jeden inwestor. To spółka KWK Siersza. Niewiele o niej wiadomo. Pierwsze spotkanie negocjacyjne - jutro. Weźmie w nim udział również 3-osobowa delegacja związków zawodowych.

przeczytaj

Negocjacje offsetowe z Airbus Helicopters na dostawę Caracali - zerwane

- Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe . Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego - napisano w wydanym komunikacie.

przeczytaj

PO: odebrać Macierewiczowi nadzór nad spółkami przemysłu obronnego

Według PO wniosek ma związek z polityką kadrową szefa MON. Zdaniem polityków Platformy, do zarządów i rad nadzorczych firm zbrojeniowych, skupionych m.in. w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, trafiają ludzie bez doświadczenia i kompetencji. Polska Grupa Zbrojeniowa powstała, by odegrać znaczącą rolę w procesie modernizacji polskich sił zbrojnych.

przeczytaj

CETA groźniejsza niż TTIP. Porozumienie o wolnym handlu z Kanadą zostanie zablokowane?

We wtorek na rządzie dyskutowana była sprawa porozumienia o wolnym handlu z Kanadą. Czy czeka nas zalew produktów modyfikowanych genetycznie, obniżenie standardów produkcji, czy norm w zakresie ochrony środowiska i praw pracowniczych? - Tu chodzi o miliardy dolarów, a skrupuły nie grają roli - podkreśla Marcin Wojtalik, ekspert Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Z nieoficjalnych informacji, które ukazują się w mediach wynika, że wśród członków rządu zwolennikiem zawarcia umowy CETA jest wicepremier Mateusz Morawiecki.

przeczytaj

Francuski rząd zamawia pociągi TGV dla ratowania fabryki. Mimo, że nie pojadą z pełną prędkością

Plan wsparcia fabryki przedstawił we wtorek na mityngu w Belfort minister przemysłu Christophe Sirugue. Powiedział on zebranym, że rząd złoży bezpośrednie zamówienie na 15 pociągów TGV dla obsługi połączeń na południu kraju. Wartość złożonego w spółce przemysłu maszynowego Alstom zamówienia wynosi co najmniej 630 mln euro. Informację o tym przedstawiono już związkom zawodowym.

przeczytaj