0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza
od 1 września 2017 roku?

W i ę c e j n a : www.referendum-szkolne.pl

Jan Guz o referendum szkolnym

- Reforma edukacji wprowadzi wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz wygeneruje olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy. Jako branżowy ruch związkowy popieramy przeprowadzenie referendum obywatelskiego.

przeczytaj

Spotkanie z Andrzejem Sadowskim i Adamem Abramowiczem

Przewodniczący Jan Guz i dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ spotkali się z Andrzejem Sadowskim prezydentem Centrum im. Adama Smitha i Adamem Abramowiczem posłem na Sejm RP.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Ocena sytuacji socjalno-bytowej, poziomu płac i podwyżek w 2016 r.

ZPW „Tarcza”: - 17 stycznia 2017 r. otrzymaliśmy z sejmowej Komisji Obrony Narodowej (KOBN) informację, że na posiedzeniu Komisji w dniu 25 stycznia br. omawiana będzie sytuacja materialno-bytowa pracowników cywilnych wojska. Dotychczasowe „podejścia" Komisji dotyczące omówienia sytuacji pracowników cywilnych wojska kończyły się fiaskiem, stąd założyliśmy, że również tym razem będzie tak samo. Nie pomyliliśmy się. W dniu 18 stycznia 2017 r. powiadomiono nas, że na posiedzeniu Komisji omawiane będą inne sprawy, a sytuacja pracowników omawiana będzie na posiedzeniu Komisji w innym – bliżej nie określonym – terminie.

przeczytaj

Posiedzenie podzespołu ds. służb mundurowych RDS

31 stycznia 2017 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem Mariusza Tyla (FZZ).

przeczytaj

ZMIANY W EMERYTURACH MUNDUROWYCH

Rząd postanowił, że ponad 40 tys. mundurowych będzie miało obniżone emerytury. Ustawa w ekspresowym tempie przeszła przez parlament i już w grudniu 2016 r. podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Ostateczna wersja radykalnie różni się od projektu MSWiA.

przeczytaj

RDS o reformie rynku pracy

31 stycznia odbyło się inauguracyjne posiedzenie podzespołu problemowego ds. reformy rynku pracy, działającego w ramach zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy.

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP: rozbieżności w górniczych płacach budzą poczucie niesprawiedliwości

- Nie mówimy o tym, by płace były wszędzie takie same, ale o tym, że nie mogą zejść poniżej pewnego poziomu, co określałby ponadzakładowy układ zbiorowy pracy - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Sebastian Koćwin o dialogu, którego nigdy za dużo, Dużym Opolu, gimnazjach i związkowcach w hipermarketach

- W połowie marca chcemy zorganizować posiedzenie poświęcone reformie oświaty. Może uda się zaprosić do Opola prezesa ZNP Sławomira Broniarza i minister edukacji Annę Zalewską - mówi Sebastian Koćwin, przewodniczący opolskich struktur OPZZ, a od niedawna przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Zalewska: w podstawie programowej nie ma Lecha Wałęsy

- Podręczniki będą gotowe do końca czerwca. Jesteśmy po spotkaniu z wydawcami. To wydawcy na podstawie podstaw programowych piszą podręczniki, a nauczyciele na podstawie podstaw programowych piszą programy. Ponieważ w pełnej glorii i chwale wraca historia, a nauczyciele uczą się odwagi i dyskusji o prawdzie i fałszu, w związku w tym to oni będą podejmować decyzje - powiedziała Anna Zalewska. Dodała, że w podstawie programowej - „Lecha Wałęsy jak nie było, tak nie ma, jest natomiast "Solidarność".

przeczytaj

Pracownicze strajki na nowych zasadach. Głodowe i okupacyjne do delegalizacji?

Z zaprezentowanego wczoraj rządowego projektu nowelizacji ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych wynika, że pracodawcy będą mieli możliwość uprzedniego, sądowego weryfikowania legalności sporu. Jego prowadzenie będzie możliwe pod warunkiem, że zainicjuje go lub przyłączy się do niego reprezentatywny związek zawodowy, a cały protest potrwa nie dłużej niż dziewięć miesięcy. Wątpliwości budzi procedura badania legalności sporów zbiorowych. OPZZ zwróciło uwagę, że instrukcyjny charakter terminów na wydanie postanowienia sądu w tej sprawie może doprowadzić do wydłużenia procedury (czyli wstrzymywać na dłuższy czas akcję protestacyjną).

przeczytaj

Jakie obowiązki ma pracodawca wobec zakładowej organizacji związkowej

Pracodawca będący niewielką spółką produkcyjną, znacznej części swoich pracowników należących do związków zawodowych wypłaca wynagrodzenie gotówką. Przekazywanie wynagrodzenia w formie gotówkowej nie zwalnia pracodawcy z odprowadzania składek związkowych na rachunek bankowy zakładowej organizacji związkowej.

przeczytaj