0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ chce wydłużenia urlopu z 26 do 32 dni

Polacy należą do najbardziej zapracowanych społeczeństw w Unii Europejskiej. Pracujemy ciężko, długo i za małe pieniądze. W tej sytuacji uważamy, że należy wydłużyć urlop wypoczynkowy z 26 do 32 dni w roku.

przeczytaj

Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

przeczytaj

Piąty stopień awansu zawodowego nauczycieli

Miałby to być przedostatni, najwyższy stopień awansu. Szefowa MEN, Anna Zalewska poinformowała, że wystąpiła do przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego o to by rozpocząć rozmowy na temat wynagrodzeń nauczycieli, które zależą m.in. od stopnia awansu zawodowego. - O wynagrodzeniach i Karcie Nauczyciela trzeba porozmawiać. Związki też są gotowe - powiedziała.

przeczytaj

Jest nowy projekt porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka

Rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska przekazała mediom, że przygotowany w poniedziałek po południu nowy projekt porozumienia obejmuje "wszystkie aspekty poruszane podczas dotychczasowych negocjacji". Jak dodała, związek zawodowy wskazał, że najwcześniejszy możliwy termin kolejnego spotkania to wtorek o godz. 14.

przeczytaj

Brytyjskie związki zawodowe przeciwne Brexitowi

Dziesięć głównych central związkowych w Wielkiej Brytanii wezwało w poniedziałek 6 mln swych członków do głosowania w referendum 23 czerwca za pozostaniem kraju w UE. Apel w postaci listu otwartego liderów tych związków zamieścił w poniedziałek "The Guardian".

przeczytaj