0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

62 proc. badanych za referendum!

- Czy rząd w końcu wysłucha rodziców popierających referendum ws. reformy Anny Zalewskiej? Czy zignoruje głos niemal miliona obywateli? A co z przedwyborczą obietnicą poszanowania inicjatywy obywatelskiej? Razem z rodzicami zaapelowaliśmy do Marszałka Sejmu, by skierował obywatelski wniosek o referendum pod najbliższe obrady Sejmu. Dzisiaj apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o podjęcie inicjatywy referendalnej. Panie Prezydencie, ma Pan ustawową możliwość wsparcia idei referendum. Pan może je zarządzić – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

przeczytaj

Protest i akcja w obronie kolejnego nauczyciela w gimnazjum Andrzeja Wajdy w Rudnikach

Związki zawodowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ Solidarność negatywnie zaopiniowały arkusz organizacyjny, opracowany przez dyrektora Krzaka. - Nasze zastrzeżenia dotyczyły głównie znacznego ograniczenia etatu dwojga nauczycieli bez prób uzupełnienia ich etatów w innych szkołach na terenie gminy, choć były takie możliwości - mówi Grzegorz Zagórski, przewodniczący ZNP w gminie Rudniki.

przeczytaj

Sądy pracy. Minister Rafalska będzie dyskutować z ministrem Ziobro

Po ponad dwóch miesiącach dostaliśmy odpowiedź na pismo skierowane do Zbigniewa Ziobro - Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, w sprawie problemów pracowników dochodzących swoich praw przed sądami pracy. Podpisała ją… Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pani minister podzieliła pogląd wiceprzewodniczącego OPZZ Andrzeja Radzikowskiego, dotyczący przewlekłości postepowań w sprawach pracowniczych. – W mojej opinii istotne jest, aby nastąpiło skrócenie okresu rozpatrywania przez sądy pracy sporów o roszczenia ze stosunku pracy – pisze Rafalska.

przeczytaj

Kilkugodzinna akcja protestacyjna w Lotos Kolej

W środę (17 maja) Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki na stanowiska prezesa i członka zarządu firmy Lotos Kolej, należącej do Grupy Lotos, powołało Anatola Kupryciuka i Krzysztofa Wiktorowicza. Odwołani zostali: prezes Henryk Gruca i wiceprezes Paweł Makurat. Nie podano przyczyny zmian. W obronie odwołanego prezesa związek zawodowy pracowników transportu kolejowego spółki Lotos Kolej oflagował w czwartek bramę zakładu i rozpoczął dyżury pracowników.

przeczytaj

Związkowcy chcą dyskusji o Złoczewie

Wszystkie związki zawodowe działające w bełchatowskiej kopalni wystosowały zaproszenie do parlamentarzystów z regionu łódzkiego, aby porozmawiać w kopalni Bełchatów o odkrywce Złoczew. Inwestycja planowana przez koncern PGE po raz kolejny nie otrzymała decyzji środowiskowej, której termin wydania przełożono na koniec września. MZZ „Odkrywka” zapowiada jeszcze przed wakacjami protesty przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi, która brak decyzji środowiskowej tłumaczy... „skomplikowaniem sprawy”.

przeczytaj

Rząd chce zaskoczyć skalą podwyżki. Minimalna płaca przebije dwa tysiące złotych

Ustawa o wynagrodzeniu minimalnym bierze pod uwagę wskaźnik cen. Jeżeli okaże się, że minimalna płaca jest niższa od połowy przeciętnego wynagrodzenia, to można jeszcze podnieść płacę. Związki zawodowe nie informują o swoim stanowisku.- Proces negocjacji wzrostu wynagrodzeń, w tym minimalnego wynagrodzenia i płac w sferze budżetowej oraz emerytur i rent dopiero się rozpoczął. Pierwsze spotkanie negocjacyjne w tej sprawie odbyło się 15 maja br. w Radzie Dialogu Społecznego, w ramach prac Zespołu problemowego do spraw budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych. Prowadzimy także konsultacje wewnątrzzwiązkowe - mówi OPZZ. W podobnym tonie wypowiada się NSZZ Solidarność.

przeczytaj

Żonglując agencjami, pracodawca użytkownik nie obejdzie już limitu zatrudnienia

Już wkrótce będziemy świadkami niemałej rewolucji na rynku usług pracy tymczasowej. A to za sprawą zmian w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, które wejdą w życie już za kilkanaście dni. Zmiany w regulacji prawnej pracy tymczasowej nie są bynajmniej kaprysem obecnej władzy. Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych była bowiem mocno krytykowana niemal od początku jej obowiązywania, czyli od 1 stycznia 2004 r. Sprzeciw związków zawodowych budziła zwłaszcza fikcyjność limitów czasowych wykonywania pracy tymczasowej.

przeczytaj