0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

· Posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego w Polsce;

· Posiedzenie Rady OPZZ województwa mazowieckiego

Co dalej z funkcjonowaniem Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego? Apel Przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego do Marszałków Województw

14 czerwca br. Piotr Duda, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego wystąpił z pismami do 16 Marszałków Województw w sprawie finansowania Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Oczekujemy na konkrety odnośnie płac w ochronie zdrowia

13 czerwca br. odbyło kolejne posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Uczestniczyli w nim stali członkowie stron organizacji pracowników i pracodawców, w tym reprezentujący OPZZ: Urszula Michalska i Tomasz Dybek (członkowie zespołu) oraz Renata Górna (ekspert OPZZ).

przeczytaj

Płaca minimalna urośnie. Pięć najważniejszych faktów

2 tys. zł brutto - tyle od przyszłego roku będzie wynosiła płaca minimalna w Polsce. Podwyżkę otrzyma 1,3 mln polskich pracowników.

przeczytaj

To umocni wizerunek PiS w oczach Polaków. Na początku przyszłego roku płaca minimalna ma wzrosnąć aż o 150 zł!

Płaca minimalna dotyczy tylko tych osób, które zatrudnione są na umowę o pracę. Dla wielu osób to nieosiągalny luksus. Może rząd PiS mógłby pochylić się i nad tym problemem?

przeczytaj

"Dłuższa praca się pracodawcom nie opłaca". Polacy będą mieli więcej urlopu?

OPZZ od lat opowiada się za tym, aby Polacy pracowali krócej. Z ich inicjatywy już wcześniej pojawiły się pomysły skrócenia tygodniowej normy czasu pracy z 40 godzin (aktualnie obowiązuje) do 38 godzin tygodniowo. Teraz OPZZ wraca z nowym pomysłem – chce zwiększyć liczbę dni urlopu wypoczynkowego z 26 do 32 i z 20 do 26. Eksperci zamierzają przygotować projekt ustawy i przedłożyć go na stół Rady Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Kto powinien decydować o zakazie handlu w niedzielę?


- Jeżeli rząd w Polsce planuje wprowadzenie ograniczenia dla handlu w niedziele, to powinien wprowadzić taką możliwość wyłącznie dla samorządów - uważa prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski.


przeczytaj

Związkowcy w Centrum Zamenhofa. Ich opinia jednak jest potrzebna

Prezydent powinien zapytać związkowców, co sądzą o połączeniu Centrum Ludwika Zamenhofa z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Zdaniem wojewody ma jednak jeszcze na to czas.

przeczytaj