0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydium OPZZ

23 maja w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. Przyjęto stanowiska: w sprawie wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz ograniczania praw pracowniczych w zakresie wyboru swoich przedstawicieli do organów spółek kapitałowych z udziałem Skarbu Państwa.

przeczytaj

Stanowisko Prezydium OPZZ w sprawie wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej

- Prezydium OPZZ uznaje za konieczny szybszy wzrost wynagrodzeń pracowników w gospodarce narodowej, w tym minimalnego wynagrodzenia za pracę a także wyższych płac zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej w 2018 roku.

przeczytaj

Stanowisko Prezydium OPZZ w sprawie ograniczania praw pracowniczych w zakresie wyboru swoich przedstawicieli do organów spółek kapitałowych z udziałem Skarbu Państwa

- Prezydium OPZZ wyraża sprzeciw wobec bezprawnych praktyk idących w kierunku ograniczania praw pracowniczych w zakresie wyboru swoich przedstawicieli do organów spółek kapitałowych z udziałem Skarbu Państwa. Są to niezbywalne prawa pracownicze wywodzące się z ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw, uchwalonej w wyniku porozumień społecznych, w szczególności „Paktu o przedsiębiorstwie państwowym w trakcie przekształcenia".

przeczytaj

Żądamy referendum!

- Już ponad miesiąc temu złożyliśmy obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum szkolnego wraz z podpisami! Żądamy referendum! – mówił Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Na referendum nie jest za późno. To jest najlepszy czas, by Polacy wypowiedzieli się na temat deformy Anny Zalewskiej.

przeczytaj

Nie chcemy być służącymi systemu

Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM) opowiada o sytuacji ratowników medycznych, upaństwowieniu i tym, kto nigdy nie powinien wsiadać do karetki. 24 maja rusza ogólnopolska akcja protestacyjna, która – jak zaznacza przewodniczący – nie jest wymierzona ani w pracodawców, ani w pacjentów.

przeczytaj

22 czerwca w Warszawie zapewne dojdzie do protestu ws. deputatów węglowych

Emeryci mają dość i będą protestować w stolicy. Wstępnie planują taki wyjazd 22 czerwca. - Trwa typowa spychoterapia. Ministerstwo Energii wskazuje na wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, jako blokującego prace nad ustawą. Wicepremier Morawiecki z kolei powiedział ostatnio w Katowicach, że wszystko w rękach Ministerstwa Energii – mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący ZZ Górników w Polsce.

przeczytaj

Waloryzacja emerytur. Nie mamy dobrych wiadomości

Niestety pracodawcy i związkowcy nie doszli do porozumienia w sprawie tego, jak i o ile zwiększyć renty i emerytury. Termin na ustalenie wspólnego stanowiska, które byłoby wiążące dla rządu minął w piątek 19 maja. Jak nie trudno się domyślić pracodawcy chcą ograniczenia wydatków, a związkowcy zwiększenia świadczeń. Teraz czas na działanie rządu. Czy sprosta zadaniu? Kogo bardziej posłucha?

przeczytaj

Kraków. Oświadczenie Związków Zawodowych Starego Teatru

- Jako związek zawodowy pracowników zespołu artystycznego, mieliśmy nadzieję na istotny udział w procesie wyłonienia Dyrektora Starego Teatru, jednak zupełnie niezrozumiały proceduralny pośpiech, bardzo późny termin ogłoszenia samego konkursu oraz brak zainteresowania ze strony ministerstwa opinią związku na temat nowego dyrektora sprawiają przykre wrażenie, iż staliśmy się jedynie listkiem figowym, który miał służyć legitymizowaniu decyzji, podjętych poza naszymi plecami.

przeczytaj

Posiedzenie doraźnego Zespołu ds. SOR

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu doraźnego Rady Dialogu Społecznego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

przeczytaj