0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Lekarze rezydenci zawieszą głodówkę

Późnym wieczorem zakończyło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz ministra Henryka Kowalczyka z KPRM z protestującymi lekarzami rezydentami. Karczewski poinformował, że w środę (11 października) z protestującymi spotka się premier Beata Szydło. Lekarze rezydenci zadeklarowali, że na czas rozmów zawieszą głodówkę.

przeczytaj

Spory podczas sejmowej debaty budżetowej

Posłowie PiS i opozycji formułowali podczas debaty sprzeczne opinie o projekcie budżetu na 2018 rok. Pierwsi wskazywali na m.in. znaczny wzrost nakładów na służbę zdrowia i budownictwo, drudzy piętnowali m.in. wysoki dług publiczny.

przeczytaj

Firmy logistyczne obawiają się zakazu handlu w niedziele

Gdyby projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę zostałby uchwalony w kształcie proponowanym przez związki zawodowe, pracę straciłoby 33 tys. osób w samej tylko branży logistycznej - wynika z raportu „Branża logistyczna. Wpływ zakazu handlu w niedziele” przygotowanym przez Polityka Insight na zlecenie Amerykańskiej Izby Handlowej.

przeczytaj

Czy powinniśmy się obawiać napływu Ukraińców na Opolszczyznę?

Na ten temat w Loży Radiowej rozmowa z Sebastianem Koćwinem, szefem opolskiego OPZZ, ale także przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Ostatnie spotkanie rady dotyczyło właśnie obecności Ukraińców na Opolszczyźnie, zarówno pracowników jak i studentów.

przeczytaj

Dyrektor IAR zagroził zwolnieniem Dorocie Nygren

Dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Paweł Piszczek zagroził zwolnieniem edytorce Dorocie Nygren. 2 września br. w informacji o mężczyźnie, który opluł i próbował obrabować na północy Włoch 97-letniego księdza Antonio Bottoglia, Nygren zdecydowała się nie podawać jego narodowości. Dyrektor IAR Paweł Piszczek nakazał dziennikarce publikowanie narodowości w każdej sytuacji, jeśli sprawa będzie dotyczyła przestępczości. Nygren odmówiła, bo uznała, że niekiedy byłoby to działania dyskryminacyjne. Dyrektor stwierdził, że w takim razie może spodziewać się zwolnienia.

przeczytaj

Marta Florkiewicz-Borkowska Nauczycielem Roku 2017

- To ja, Marta Florkiewicz-Borkowska, dla znajomych FloBo, nauczycielka języka niemieckiego, zajęć technicznych, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, trenerka, edukatorka, arteterapeutka – szalona osoba z edu-ADHD – tak laureatka zakończyła to, co napisała sama o sobie. Czy rzeczywiście jest szalona i nadpobudliwa, czy raczej odważna, z ponadprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością?

przeczytaj

Spotkanie z Ambasadorem Danii

10 października br. przewodniczący OPZZ Jan Guz spotkał się z J.E. Ambasadorem Królestwa Danii Panem Ole Egbergiem Mikkelsenem. Rozmowa dotyczyła sytuacji pracowników polskich w Danii, warunków pracy w duńskich formach działających w Polsce, migracji zarobkowych oraz bieżących wyzwań stojących przez pracownikami w Unii Europejskiej.

przeczytaj