0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ

Wicepremier Morawiecki potwierdza: jest zgoda na realizację postulatu OPZZ

Minister rozwoju i finansów zgodził się, aby związki zawodowe otrzymywały finansowe wsparcie państwa na opłacenie tzw. składek afiliacyjnych. Na taką pomoc mogą liczyć od wielu lat reprezentatywne organizacje pracodawców. Łączny koszt wydatków publicznych na ten cel w latach 2003-2017 wyniósł około 19 mln zł. To niewątpliwie sukces OPZZ, które w 2013 r. podjęło działania w celu zrównania sytuacji prawnej związków zawodowych i organizacji pracodawców.

przeczytaj

Rząd PiS na trzy z minusem

Rząd PiS wystawia sobie laurkę, a opozycja nie zostawia na gabinecie Beaty Szydło suchej nitki. Dziennikarze „Rzeczpospolitej" weryfikują te opinie. Szefowa rządu zasłużyła na trójkę z minusem. I ta właśnie ocena byłaby średnią także dla całego rządu.

przeczytaj

Inwestor z Anglii ma uratować Krupińskiego

Powstała spółka pracownicza KWK Krupiński. W październiku rada gminy Suszec jednogłośnie poparła działania powstającej spółki, której celem jest reaktywacja kopalni Krupiński i jej działalność w ramach pierwotnej koncesji Suszec II. Inwestorem kopalni ma być firma z Anglii.

przeczytaj

Biznes boi się ekspansji związkowców

Rząd postanowił zrealizować wyrok Trybunału Konstytucyjnego (TK) z 2015 r., nakazujący przyznać prawo do zrzeszania się w związkach (tzw. prawo do koalicji) i ochrony przed dyskryminacją osobom niebędącym na etatach (ale np. na umowach zleceniach) oraz samozatrudnionym. Organizacje przedsiębiorców krytykują projekt ustawy o związkach zawodowych: — Nieracjonalne przywileje i większe koszty dla firm.

przeczytaj

Klauzula sumienia farmaceutów w orzecznictwie ETPC

- Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której organy Rady Europy stanęłyby na stanowisku akceptującym ograniczenie wolności sumienia przedstawicieli zawodów medycznych (…) - Państwo przyznające pracownikom służby zdrowia możliwość skorzystania z prawa do sprzeciwu sumienia musi zagwarantować pacjentom możliwość uzyskania określonego świadczenia medycznego.

przeczytaj

Emerytury z ZUS. Zobacz, ile naprawdę dostają nowi emeryci

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w oparciu o nowe przepisy emerytalne wydał ponad ćwierć miliona decyzji. Kobiety dostaną średnio o 1 tys. zł mniej niż pokazywały wcześniejsze wyliczenia. Ponad połowa (niemal 60 proc.) tych, którzy zdecydowali się skorzystać z przerwania pracy, to kobiety. I to, mimo faktu, iż średnie świadczenie było o ponad tysiąc złotych niższe niż średnia emerytura mężczyzny. Te kwoty to odpowiednio 1642,51 zł oraz 2782,21 zł.

przeczytaj

Carrefour boi się strajków. Odkłada plan transformacji

Widząc, jak ważny dla handlu jest okres świąteczny, Carrefour postanowił odroczyć przekazanie informacji o nowej strategii. Związki zawodowe są bardzo niezadowolone z podejścia zarządu, ponieważ chcą poznać tajniki nowej strategii tak szybko, jak to możliwe. - Chcemy planu działania: mówimy o planie restrukturyzacji hipermarketów i redukcji kosztów. Chcielibyśmy wiedzieć, na które sklepy wpłynie - powiedział przedstawiciel związku zawodowego Force Ouvrière, Michel Enguelz.

przeczytaj