0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

- spotkanie przewodniczących OPZZ, NSZZ „Solidarność” i Forum ZZ;

- posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego we Wrocławiu

OPZZ o stanowisku Rady Ministrów wobec prezydenckiego projektu ustawy emerytalnej

OPZZ z rozczarowaniem przyjęło takie stanowisko rządu. Odbiega ono od obietnic wyborczych i oczekiwań setek tysięcy Polaków i Polek, którzy uwierzyli partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość deklarowało obniżenie wieku emerytalnego i umożliwienie przechodzenia na emeryturę ze względu na staż pracy. Dzisiaj widzimy, że kryterium stażu pracy zostało pominięte.

przeczytaj

OPZZ, Solidarność i Lewiatan o opinii rządu ws. obniżenia wieku emerytalnego

OPZZ, NSZZ "Solidarność" i Konfederacja Lewiatan z różnych powodów nie są zadowolone z pozytywnej opinii rządu ws. prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. OPZZ, NSZZ "Solidarność" i Konfederacja Lewiatan z różnych powodów nie są zadowolone z pozytywnej opinii rządu ws. prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

przeczytaj

Razem z OPZZ

Przewodniczący OPZZ spotkał się z Adrianem Zanbergiem z kierownictwa Partii Razem. Wymieniono informacje na temat bieżącej działalności obu organizacji. Rozmawiano także o systemie podatkowym, płacach, otwartym funduszu emerytalnym (OFE),kryzysie i zbliżających się protestach w ochronie zdrowia i reformie edukacyjnej. Wyrażono niepokój związany z propozycjami złożonymi przez wicepremiera Morawieckiego.

przeczytaj

Od przyszłego roku samorządy nie wypłacą czternastek nauczycielom

System edukacji czeka rewolucja rozłożona na lata. Wygaszanie gimnazjów potrwa trzy lata, a samo dostosowanie do nowej struktury przynajmniej rok dłużej.

przeczytaj

Wygaszanie Polmosu

Fabryka Wódek Polmos Łańcut, producent markowych alkoholi, m.in słynnych rosolisów powstających od czasów hrabiego Alfreda I Potockiego, przechodzi do przeszłości. Zgodnie z wolą francuskiego właściciela, po 250 latach produkcja wysokoprocentowych trunków zostanie przeniesiona z Łańcuta do Starogardu Gdańskiego. – Wiele wskazuje na to, że już niebawem rosolisy będą kojarzone nie z Łańcutem i hrabią Alfredem I Potockim, ale z wymyślonym naprędce magnatem ze Stargardu Gdańskiego – ironizuje Jacek Wielgos, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Fabryki Wódek Polmos Łańcut SA.

przeczytaj

Muzycy będą walczyć o swoje prawa

Inicjatywa. Po trzech latach starań powstał Związek Zawodowy Muzyków Rzeczpospolitej Polskiej. To pierwsza organizacja broniąca praw tej grupy twórców od 1949 r., kiedy ówczesne władze rozwiązały istniejący przed II wojną światową związek polskich artystów.

przeczytaj

Japońscy parlamentarzyści w RDS

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się spotkanie członków Rady Dialogu Społecznego z delegacją Komisji Pracy i Opieki Społecznej Izby Reprezentantów Japońskiego Parlamentu. W posiedzeniu uczestniczył Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ, członek RDS. Delegacji Japońskiej przewodniczył Hiromichi Watanabe. Podczas spotkania omówiono m.in. kwestie związane z nowoczesną formułą działalności Rady Dialogu Społecznego.

przeczytaj