0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie Prezydium OPZZ

Związek wygrał z tygodnikiem „Wprost”!

18 marca br. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Tomasza Wróblewskiego Redaktora Naczelnego Tygodnika „WPROST" od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 30 grudnia 2015 r. wydanego na skutek powództwa wniesionego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Tym samym Tomasz Wróblewski został zobowiązany do bezpłatnego opublikowania w tygodniku „Wprost", sprostowania.

przeczytaj

Migracje i globalne łańcuchy dostaw jako priorytety PERC w 2016

Migracje oraz stosunki pracy w ramach korporacji międzynarodowych i globalnych łańcuchów dostaw (GSC) to dwa priorytety dla Pan-Europejskiej Rady Generalnej na 2016 rok, które zostały uzgodnione podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego w dn. 21 marca 2016 roku w Brukseli. Oba priorytety są ściśle powiązane z tegoroczną agendą Międzynarodowej Organizacji Pracy.

przeczytaj

Rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej przełożone

Rozmowy związkowców z zarządem dotyczą m.in. przekazanego stronie społecznej przed tygodniem biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która z początkiem maja ma przejąć kopalnie należące do tej największej górniczej spółki. W kontekście biznesplanu dla PGG omawiany ma być także poziom wynagrodzeń górników w nowej strukturze.

przeczytaj

Nowelizacja Kodeksu pracy: Rząd chroni kobiety w ciąży i karmiące matki

Rząd zajmie się we wtorek projektem noweli Kodeksu pracy dotyczącym ochrony w pracy kobiet w ciąży i karmiących matek. Ministrowie omówią też m.in. propozycje zmian ws. oznaczeń produktów rolnych mające na celu ochronę zarejestrowanych produktów regionalnych.

przeczytaj

Niższe zarobki kobiet u prywatnych pracodawców

Kobiety zarabiają mniej - to truizm. Ale nierówności w sektorze publicznym i prywatnym są różne. Jesteś kobietą? Rozpocznij pracę w sektorze prywatnym. Ale w żadnym wypadku nie zostawaj w nim po czterdziestce. Więcej od mężczyzny zarobisz tylko jako 65-letnia profesorka.

przeczytaj

Zły wynik rządu PiS. Ekipa Beaty Szydło złapała zadyszkę

W ostatnich tygodniach uchwalanie zapowiedzianych reform nie idzie już tak szybko, bo kolejne zgłaszane przez gabinet PiS projekty zdają się być nie do końca dopracowane. Skutek jest taki, że część z nich budzi poważne kontrowersje i jest modyfikowana i to nawet wielokrotnie, jak w przypadku ustawy, która ma wprowadzić opodatkowanie sklepów.

przeczytaj