0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Mimo przetargu na Makoszowy związkowcy zapowiadają protest

3 września br., na terenie kopalni KWK Makoszowy ma się pojawić miasteczko związkowców. Wcześniej Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała, że wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na tę kopalnię.

przeczytaj

Jan Guz do nauczycieli

W pierwszy dzień rozpoczynającego się roku szkolnego 2016/2017 proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Wiele satysfakcji z działania na rzecz uczniów i wychowanków oraz radości z nauczania.

przeczytaj

ZNP: Minister edukacji nie mówi prawdy

Dementujemy wypowiedź minister edukacji na temat zwolnień w oświacie. Jak policzyliśmy zwolnienia? Odsyłamy do projektu ustawy budżetowej na 2017 rok z 25 sierpnia br., który Pani Minister powinna znać. Tam są liczby i konkrety!

przeczytaj

Protest pod siedzibą MEN przeciwko "niepotrzebnej i nieprzygotowanej" reformie

Przed budynkiem ministerstwa zgromadzili się przedstawiciele koalicji "NIE dla chaosu w szkole". Tworzą ją organizacje, instytucje, ruchy społeczne, rodzice i nauczyciele, "którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży". Ich zdaniem polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, lecz mądrych i przemyślanych zmian.

przeczytaj

Odliczanie do buntu białego personelu rozpoczęte. 24 września w Warszawie będzie protestować tysiące medyków

Tym razem nie dali się skłócić i po raz pierwszy razem będą protestować. Przedstawiciele zawodów medycznych mówią dość niedofinansowanej ochronie zdrowia. Trudno im się dziwić bo decyzje obecnego kierownictwa resortu zdrowia i wieloletnie zaniedbania w reformowaniu i wspieraniu ochrony zdrowia doprowadziły do tego, że wszyscy stanęli pod przysłowiową ścianą - wszyscy, to znaczy pracownicy medyczni i chorzy.

przeczytaj

Powstanie nowy kodeks pracy

1 września weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Zadaniem Komisji będzie opracowanie projektu ustawy – Kodeks pracy oraz projektu ustawy – Kodeks zbiorowego prawa pracy. - Wracamy do pracy nad nowymi kodeksami pracy. Uważamy, że kodeks z 1974 roku wymaga zmiany – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

przeczytaj

Niskie bezrobocie to nie wszystko. Wciąż nam daleko do pracowniczego Eldorado

Ilościowe wskaźniki jasno pokazują poprawę sytuacji na rynku pracy. Zdaniem ekspertów to za wcześnie, by ogłosić sukces. Pod względem jej jakości pozostajemy daleko w tyle za Europą. - To prawda, że bezrobocie spada. Jednak z naszego punktu widzenia wciąż jest zbyt wysokie. W czerwcu było 1, 4 mln zarejestrowanych bezrobotnych. Do tego należy doliczyć niezarejestrowanych bezrobotnych, których jest około pół miliona. To daje nam łącznie prawie dwa miliony ludzi bez pracy. Trzeba również pamiętać o tym, że co roku na rynek pracy wkracza około 450 tys. absolwentów uczelni wyższych. Na „już” potrzeba więc stworzenia około 2,5 mln miejsc pracy – mówi Bogdan Grzybowski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej OPZZ.

przeczytaj